Rozprawka na temat: 'Lepiej mieć rodzeństwo niż być jedynakiem

3 argumenty:
Ci którzy mają rodzeństwo mogą liczyć na ich pomoc w nauce i innych rzeczach lub mogą sami zaoferować taką pomoc.

Rodzeństwo może urozmaicać sobie czas wspólnie.

Jedynacy mogą liczyć tylko na pomoc swoich rodziców i rozrywkę
z przyjaciółmi.

P.S muszą być 3 akapity . Zadanie na dzisiaj

1

Odpowiedzi

2009-10-10T17:51:29+02:00
Przez ostatni czas dręczą mnie pytania odnośnie rodzeństwa. Wiele ludzi twierdzi, że rodzeństwo sprawia tylko kłopoty oraz niepotrzebne złości. Ja, zaś zdecydowanie mogę postawić tezę, że lepiej mieć rodzeństwo niż być jedynakiem. W mojej pracy chciałabym poprzeć to stwierdzenie kilkoma argumentami.
Po pierwsze. Mając rodzeństwo, mamy możliwość ogromnego wsparcia i pomocy ze drugiej strony. Ci którzy mają rodzeństwo mogą liczyć na ich pomoc w nauce i innych rzeczach lub mogą sami zaoferować taką pomoc. Jest to bardzo korzystne, bo nierozumiany materiał będzie wytłumaczony, a my starsi o nowe wiadomości.
Po drugie. Rodzeństwo może urozmaicać sobie czas wspólnie. Wspólna rozrywka i zabawa z bliską osobą jest przyjemniejszy, niż pusty pokój czy komputer.
Kolejnym argumentem potwierdzającym moją tezę jest fakt, iż połączenie ze sobą nierozelwalną więziom, daje początek najtrwalszej przyjaźni. Nie ma to jak prawdziwy przyjaciel-brat/siostra, który pomoże w każdej sytuacji.
Po czwarte. Jedynacy mogą liczyć tylko na pomoc swoich rodziców i rozrywkę z przyjaciółmi. Nikt jednak nie zastąpi brata czy siostry. Posiadanie rodzeństwa to specyficzny charakter bycia we dwoje już od najmłodszych lat. Życie w pojedynke jest nudne, może zrobić z nas zachłannych i samolubnych ludzi, nieumiejących dzielić się tym co mają, z drugą osobą.
Reansumując, lepiej mieć rodzeństwo niż żyć w pojedynke. Myślę, iż przytoczone przeze mnie argumenty dobitnie to wyrażają i potwierdzają.
9 3 9