Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-10T18:05:24+02:00
Dzień pierwszy

POCZĄTEK TRASY - zwiedzenie Muzeum Przyrodnika im. E. St. Forysiów. (czas zwiedzania ok. 30 min.). Przejazd autokarem do Wapienicy (ok. 20 min. jazdy).

ZWIEDZANIE Izby Edukacji Leśnej w siedzibie Nadleśnictwa, ul. Kopytko 13 oraz prelekcja wygłoszona przez leśniczego na temat leśnictwa w Dolinie Wapienica. (ok. 1 godz. ).

DOLINA WAPIENICY - trasa jest łatwa- szeroka śródleśna droga. Zaczyna się na ostatnim przystanku autobusu nr 16 Wapienica - Zapora. Krajobraz górskiej doliny potoku Wapienica w Beskidzie Śląskim wraz z porastającą roślinnością charakterystyczną dla pięter pogórza, regla dolnego i regla górnego. Trasa po Dolinie wiedzie wzdłuż żółtego szlaku. Idąc w górę doliny podziwiamy wiele dorodnej roślinności oraz starych drzew, jak również odsłaniają się piękne widoki świadczące o wyjątkowości miejsca. Po lewej stronie za mostkiem na potoku Żydowskim widzimy aleję jesionów. potem podejściem dochodzimy do zbiornika wodnego. Następnie podążając żółtym szlakiem udajemy się na górę Szyndzielnia. Czas wyjścia ok. 1,5 godz.
Schronisko na Szyndzielni nocleg. W schronisku istnieje możliwość zamówienia ogniska wraz z pieczeniem kiełbasy.

Dzień drugi

Żółtym szlakiem ZE SCHRONISKA na Szyndzielni udajemy się w stronę Klimczoka. Na rozwidleniu szlaku czerwonego i żółtego, żółtym, idziemy na górę stoku narciarskiego Klimczok, tam przy dobrej widoczności, zobaczymy Tatry. Dalej schodzimy wzdłuż stoku do schroniska. W schronisku na Klimczoka - obiad. Po odpoczynku w schronisku, czerwonym szlakiem, z powrotem idziemy w stronę Szyndzielni, mijamy schronisko, a następnie tym samym szlakiem schodzimy na dół, w stronę Dębowca. Podczas trasy podziwiamy przepiękne widoki Beskidów, panoramę miasta oraz dawny stok narciarski SAHARA. Na Dębowcu można zrobić odpoczynek i wstąpić do schroniska na kawę. Dalsze zejście prowadzi wzdłuż sztucznego toru saneczkowego. Na dole udajemy się w stronę zatoki autobusowej. Na miejscu czas wolny, możliwość zakupienia pamiątek, napojów. Powrót autokarem do centrum miasta.

(Nocleg dla kierowcy proponowany w hotelu ZIAD)