Odpowiedzi

2010-02-09T10:10:31+01:00
Przeglądarka internetowa – program komputerowy, służący do pobierania i wyświetlania zawartości dokumentów z serwerów internetowych, a także odtwarzania plików multimedialnych (czasem za pomocą różnych wtyczek).

Wyszukiwarka internetowa (ang. search engine) to program lub strona internetowa, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie informacji w sieci.

Określenie wyszukiwarka stosujemy do:

* Stron internetowych serwisów wyszukujących - czyli implementacji oprogramowania wyszukującego działającego z interfejsem WWW ogólnodostępnym dla internautów
* Oprogramowania przeznaczonego do indeksowania i wyszukiwania informacji w sieciach komputerowych: internecie, intranecie.

Gromadzą w sposób automatyczny informacje o dokumentach tekstowych oraz plikach zgromadzonych w sieci (obszarze wyznaczonym dla wyszukiwarki do indeksowania).
1 1 1
2010-02-09T13:36:00+01:00
Przeglądarka różni się od wyszukiwarki tym:

Przeglądarka jest to program komputerowy. Służy ona do pobierania lub wyświetlania zawartości dokumentów z różnych serwisów. Przeglądarka za pomocą różnego rodzaju wtyczek może odtwarzać pliki multimedialne. Taka przeglądarka może być Mozilla Firefox.

Wyszukiwarka to program lub strona internetowa. jej zadaniem jest ułatwić nam, czyli użytkownikom znalezienie szukanych informacji.
2010-02-09T14:16:25+01:00
Przeglądarka to program komputerowy który umożliwia wyświetlanie zawartości stron www oraz zdjęć,animacji itp,jej funkcjonalnośc można rozszerzać za pomocą tzw "wtyczek" np wtyczka umozliwiająca odtwarzania filmów flash z youtube.
Przeglądarka internetowa to np. Microsoft Internet Explorer, firefox,Opera,

Wyszukiwarka wyszukuje dane słowa na różnych stronach w internecie.Przydaje się gdy szukamy jakiejś informacji lecz nie wiemy gdzie ona się znajduje.Wyszukiwarka może być programem ale najczęściej ma postać strony www.Przykładem wyszukiwarki jest np"Google" ,"Onet.pl" itp.
Są też wyszukiwarki plików ,np. mp3,graficznych.Przykładem może być tutaj "grafika google"(wyszikiwarka wyszukująca tylko zdjęcia)