Odpowiedzi

2009-10-10T18:09:04+02:00
"Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia."

Jak wiele potrafimy osiągnąć nie spotykając na swojej drodze przykrości? Czy możliwe jest, aby docenić radość życia nie doznając bólu?
Każdy z nas przeżywa czasem chwile smutku, goryczy, tęsknoty. Mając świadomość, że otacza nas cierpienie często potrafimy je pokonać. Czym było by życie bez gorzkich łez? Bez chwili zapomnienia? Bez miłości, której nie możemy poczuć? Jakże marnym kawałkiem ludzkiej egzystencji byłoby dzielenie z najbliższymi samych dobrych chwil?
Ból zbliża nas do siebie i tak naprawdę to on uświadamia nam, że warto wstać, otrzeć łzy i iść dalej. Przed siebie, do lepszych dni...
2 3 2
2009-10-10T18:13:56+02:00
Cierpimy każdego dnia. Jedni cierpią, bo rodzice nie chcą mu kupić nowego komputera, a inni cierpią, bo przez cały dzień nic nie jedli. Są różne rodzaje cierpienia: głód, zranione serce, miłość nieodwzajemniona, ból, brak pieniędzy. Każdy w swoim życiu doznał cierpienia. Cierpią wszyscy, ludzie starsi (samotność), rodzice (jak połączyć koniec z końcem, kłótnie), młodzież ( nieporozumienia rodziców, pierwsze zakochania, życie), i dzieci (które coraz częściej stają się ofiarami przemocy w rodzinie).

Mam nadzieję, że coś pomogłam :)
1 2 1