Odpowiedzi

2009-10-10T18:10:29+02:00
Drodzy uczniowie.
Jako przewodniczący szkoły chciałem poruszyć pewien ważny temat, którym jest agresja.
Przemoc powoduje bardzo duże szkody psychiczne bądź fizyczne, nie jest to dobre rozwiązanie problemu.
Bycie agresywnym człowiekiem może przynieść satysfakcję, ale na krótko, ponieważ prędzej czy później poniesiemy bardzo nieprzyjemne konsekwencje.
Czy nie lepiej jest porozmawiać, wytłumaczyć, dowiedzieć się o co chodzi? Może osoba, którą oskarżamy jest niewinna?
Pamiętajcie, że najlepszym sposobem jest konwersacja. Nie dajmy się sprowokować.
2 1 2
2009-10-10T19:51:26+02:00
Drodzy Koledzy Koleżanki !
Apelują do was dzisiaj oto aby nasza szkoła stawała się bezpieczniejszym miejscem. Czy zważacie sobie z tego sprawę, do czego może doprowadzić rozwinięta agresja ?
Chyba nie skoro co przerwę są bijatyki, wyzwiska. Po co ? To tylko jedno moje pytanie skierowane do was. Mamy przykład z przed miesiąca, Robert z Hubertem bili się w łazience, jeden pottapiał drugiego w ubikacji. Czy tego chcecie ? Robert wylądował w szpitalu z obrażeniami głowy, Hubert miał szytą rane przy oku. Czy nie można przygryźć się w język, zanim zaczepisz starszego kolegę ? Bicie i wyzwiska to nie dobry sposób na rozwiązywanie jakichkolwiek problemów wychowawczych. Nie wystarczyłoby trochę spokoju i opanowania ? Przecież te biedne panie nauczycielki, też muszą zmagać się z waszymi problemami, to nie tylko wasz problem, to problem każdego z tej szkoły. Jeszcze raz apeluję oto abyście poprzestali wojen i przezwisk, a to wszystkim wyjdzie najlepiej.
2 3 2