Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T12:17:44+01:00
Ostatni miesiąc roku to jak wiesz grudzień. To właśnie w grudniu obchodzimy najpiękniejsze i najważniejsze dla nas święta : Wigilię oraz Boże Narodzenie.
W te dni ludzie zwykli ubierać się odświętnie aby uczcić pamięć tamtych wydarzeń. Ta niepowtarzalna atmosfera świąt udziela się każdemu. Na każym kroku widzimy ozdoby świąteczne, choinki, kolorowe łańcuchy. To sprawia,że nawet chłodne zimowe dni stają się przyjemnie ciepłe. Ludzie stają się dla siebie milsi i bardziej wyrozumiali. Przebaczają sobie dawne winy. Wszystkie złe chwile idą w niepamięć, ponieważ każdy oczekuje na przyjście tego Niezwykłego Gościa. W Kościołach ludzie współpracują razem, aby nadać im niepowtarzalny wygląd - uroczysty, jak na takie wydarzenia przystało. Szopki betlejemskie odzwierciedlają wydarzenia,które miały miejsce ponad 2000 lat temu. Te wszsystkie elementy sprawiają, iż miesiąc grudzień nabiera niezwykłego, uroczystego charakteru.
1 5 1
2010-02-09T12:26:25+01:00
Ostatni miesiąc roku,czyli grudzień,to czas wielkich przygotowań do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.Na ulicach,w domach i w naszych sercach panuje wielka radość,szaleństwo zakupów i przyozdabiania sklepów,domów,ogródków,jak również naszych balkonów.Organizowane są również liczne akcje,mające na celu niesienie pomocy,tym którzy jej najbardziej potrzebują,ludziom starszym jak również dzieciom z ubogich rodzin i z domów dziecka.Czasem mały gest dla innych znaczy bardzo wiele,nie zapominajmy o tym,a dzięki temu nasze życie będzie piękniejsze i pełniejsze.
Również nie należy zapominać,że swoje święto w tym miesiącu mają górnicy.Dzięki ich ciężkiej,mozolnej i niebezpiecznej pracy,w naszych domach jest zawsze ciepło i przytulnie.Ponadto również kościoły i kapliczki ozdabiane są uroczyście.Przygotowywane są szopki,nie tylko te sztuczne,ale również z udziałem ludzi i żywych zwierząt,i chyba te najbardziej poruszają nasze serca.
Równie ważnym wydarzeniem jest zabawa noworoczna,w czasie której składamy sobie życzenia wsród fajerwerków i przy dobrej muzyce.
1 5 1