Odpowiedzi

  • Tia
  • Początkujący
2010-02-09T14:37:13+01:00
Alkohol etylowy to węglowodór nasycony (alkan) o wzorze chemicznym C2H5OH. Wykazuje zdolność natychmiastego wchłaniania się do krwioobiegu organizmu ludzkiego. wystarczy wypić 2 kieliszki aby 50% alkoholu została wchłonięta z żołądka do krwioobiegu i to w czasie mniejszym niż 15 minut.
Alkohol etylowy który jest podstawowym składnikiem wszystkich napojów alkoholowych jest depresantem, co oznacza że jest substancją która spowalnia aktywność ośrodkowego układu nerwowego poprzez wydłużenie czasu wędrówki impulsów nerwowych wzdłuż włókien nerwowych. wpływa także na prędkość rozprzestrzeniania się przekaźników chemicznych pomiędzy poszczególnymi komórkami organizmu.W praktyce oznacza to wypieranie cząsteczek wody otaczających komórki nerwowe co wpływa na ograniczenie prędkości rozprzestrzeniania się naładowanych elektrycznie atomów, co z kolei warunkuje sprawne przekazywanie informacji pomiędzy włóknami nerwowymi. Bezpośrednią konsekwencją ingerencji w ruch impulsów nerwowych jest spowolnienie reakcji wynikające z rozluźnienia i silnego odprężenia.

Działanie alkoholu etylowego na organizm ludzki jest złożone i wpływa na niemal wszystkie zmysły, poczynając od wzroku, słuchu, równowagi, na dotyku i smaku kończąc.

Zmieniając gęstość tkanki oraz płynów w uchu wewnętrznym powoduje wyraźne zaburzenia równowagi. Człowiek po spożyciu dużych ilości alkoholu ma ogromne problemy z utrzymaniem ciała w stanie równowagi. Na skutek zaburzenia homeostazy ośrodka równowagi zaczyna zataczać się i traci zdolność koordynacji ruchowej.
3 3 3