MOJA
WIZJA MIŁOŚCINie ma człowieka, który nie zetknąłby się z pojęciem miłości. Temat miłości jest tematem bardzo trudnym i bardzo szerokim. Trudnym z uwagi na istotę miłości i specyfikę całego zagadnienia. Szerokim z uwagi na wielowymiarowość miłości a także jej "rodzaje" występujące w różnych odniesieniach i relacjach.
Mianem "miłości" określa się różne - niekiedy sprzeczne sytuacje nie mające z rzeczywistą miłością nic wspólnego. Rodzi to wiele nieporozumień. Natomiast jednoznaczne zdefiniowanie natrafia na duże trudności. Gdybyśmy tu rozpisali ankietę z pytaniem: "czym jest miłość?" odpowiedź mogłaby sprawić (przynajmniej niektórym) znaczne trudności, a i odpowiedzi charakteryzowałyby się dużą rozbieżnością, co stanowi pewną prawidłowość.
Można powiedzieć, że miłość to wola i działanie dla dobra, dla szczęścia drugiej osoby, to niejako altruizm gdzie ty, a dokładniej twoje dobro jest dla mnie najważniejszym celem działania:
• chcę ci pomagać, wspierać,
• nie pozwolę ciebie skrzywdzić,
• chcę być za ciebie odpowiedzialny,
• chcę cię bronić.
Miłości nie można "próbować", nie można się "bawić" w miłość. Zabawa w miłość zawsze kończy się klęską: zawsze psychiczną (zerwanie, odejście, porzucenie), niekiedy dramatycznie (poczęcie dziecka nieoczekiwanego, nieplanowanego).
Miłości trzeba się uczyć, trzeba ją nieustannie pielęgnować i rozwijać dla dobra naszego przyszłego związku i tym samym dla naszego dobra.
Miłość – uczucie najtrudniejsze i najpiękniejsze. Głębokie i piękne. Potrafi dać radość i szczęście, ale potrafi i zabić. Tworzy i niszczy. Nie umiem powiedzieć, czym jest, ma tak wiele twarzy. Czasem trwa długo, czasem tak prędko umiera, traci swą moc. Czasem się zmienia; jakże okrutna jest siostra miłości, nienawiść... Nie potrafimy żyć nie kochając, bez miłości nasze dusze były by martwe. To uczucie, to jeden z wymiarów naszego człowieczeństwa. Jak wiele możliwości ma człowiek, który chce kochać... Kochamy naszych rodziców już jako maleńkie dzieci, brat kocha siostrę, siostra-brata, potem są różne miłości, zakochujemy się w koledze czy koleżance ze szkoły, czasem kochamy za bardzo i zostajemy zapomniani czasem mamy szczęście i spotykamy na swojej drodze tą jedyną osobę z którą przyjdzie nam spędzić całe życie.
Miłość bywa wierna i niespełniona, szalona i dojrzała, zmysłowa i platoniczna, radosna i pełna rozpaczy. Za każdym razem jest inna. Miłość daje nam tak wiele szczęścia i radości, lecz może prowadzić ku śmierci i szaleństwu. Często sami niszczymy miłość. Czasem jednak miłość jest szczęśliwa. Kochamy innych ludzi. Kochamy Boga. Kochamy ojczyznę. Kochamy świat, piękno, życie. Jesteśmy szczęśliwi, czasem jednak los jest dla nas okrutny i każe płacić straszną cenę za miłość.
Hymn o miłości stanowi pierwszy fragment Pierwszego listu do Koryntian, napisanego przez Św. Pawła w I w. po Chrystusie. Hymn określa miłość jako uczucie ponadczasowe, które nadaje sens ludzkiemu życiu. Wychwala jej wartość, znaczenie i potęgę. Apostoł wymienia najważniejsze cechy tego uczucia są to: cierpliwość, dobroć, bezinteresowność, brak zazdrości i gniewu, ufność zdolność do przebaczania. Według św. Pawła taką miłością może darzyć tylko Chrystus.
Miłość ziemska, do której zdolni są ludzie, to tylko słabe odbicie miłości boskiej, jednak pozwala ona zbliżyć się człowiekowi do Stwórcy.
Mogę powiedzieć jeszcze na koniec, że moim zdaniem dla każdego przyjdzie odpowiedni czas na miłość, każdy ma jakoś przypisaną dla siebie swoją przyszłość a w niej odpowiednią porę i dawkę miłości.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T14:22:51+01:00
Ładnie napisane;)
a wogóle o co chodzi w tym zadaniu??
3 2 3