Zastąp kilka zdań jednym, zawierającym najważniejsze informacje. Pomiń powtórzenia i zbędne wiadomości.


Spóźniłem się do szkoły nie z mojej winy. Z powodu mrozu przed moim domem pękła wczoraj rura i długi czas woda płynęła po chodniku jak potok. W nocy silny mróz zmienił podwórko w lodowisko i rano nie mogłem przez nie przejść tak szybko, jak zawsze. Właśnie dlatego przyszedłem do szkoły już po dzwonku.

..............................................................................
..............................................................................Nasza szkolna drużyna siatkówki dziewcząt sprawiła swoim kibicom mila niespodziankę. Zawodniczki świetnie radziły sobie podczas całych zawodów, odnosząc kolejne zwycięstwa nad swoimi przeciwniczkami. Ich wysiłki zostały uwieńczone wspaniałym sukcesem ! Nasze siatkarki zdobyły mistrzostwo polski szkol podstawowych i przywiozły piękne trofeum
- kryształowy puchar ufundowany przez Ministra Edukacji Narodowej.

..............................................................................
..............................................................................

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T14:47:34+01:00
Spóźniłem się do szkoły, z powodu mrozu. Przed moim domem pękła wczoraj rura i długo woda płynęła chodnikiem. W nocy mróz zmienił podwórko w lodowisko. Rano nie mogłem przez nie przejść, dlatego przyszedłem już po dzwonku.

........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Szkolna drużyna siatkówki dziewcząt sprawiła swoim kibicom niespodziankę. Zawodniczki świetnie radziły sobie podczas zawodów, odnosząc zwycięstwa z przeciwniczkami. Ich wysiłki zostały nagrodzone. Zdobyły one mistrzostwo polski i przywiozły piękne trofeum.
..................................................................................................................
9 4 9