Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-09T15:16:15+01:00
Marcin Borowicz i Andrzej Radek to główni bohaterowie powieści S. Żeromskiego „Syzyfowe prace". Byli razem kolegami, którzy razem uczęszczali do gimnazjum. Pochodzili z dwóch różnych warstw społecznych. Marcin był synem zubożałej rodziny szlacheckiej, natomiast Andrzej biednej rodziny chłopów. Lata dziecięce Marcina opiewały w dostatek i miłość rodziców. Jako uczeń wyróżniał się pilnością i inteligencją. W przeciwieństwie do niego, Andrzej ciężko pracował udzielając korepetycji, aby mógł opłacić sobie szkołę.Był, więc zdecydowanie bardziej samodzielny i odpowiedzialny.

Marcin był młodzieńcem wrażliwym na innych,uczciwym, uczuciowym, łatwowiernym i bardzo zagubionym.

U Andrzeja wzrastał "duch patriotyzmu".Rosła u niego duma bycia Polakiem.Często prowokowali go koledzy, dlatego właśnie Tymkiewicza w twarz.

2010-02-09T15:16:31+01:00
Sa oni bohaterami syzyfowych prac. Chlopców rózni nie tylko pochodzenie ,lecz takze droga jaką musieli przezyc , aby dojrzec do swiadomosci narodowej patriotyzmu i walki.łączy natomiast ich milosc do ojczyzny i pragnienie sprzeciwiania sie zaborcy , obrony polskosci.
Marcin wczesno traci swoją matke. po jej smierci ogarnia go smutek przygnębnienie po raz pierwszy czuje sie samotny.ma slaby charakter jest ulegly.dobrze zyje z kolegami. natomiast
Andrzej radek pochodzi z chlopskiego rodu , pewny siebie sprytny , zna swój cel w zyciu jest pracowity.