Odpowiedzi

2010-02-09T15:20:00+01:00
Główne przyczyny sporu są natury ekonomicznej, kolonie coraz lepiej rozwijały się gospodarczo, prowadząc własne interesy i politykę ekonomiczną. Nie było to na rękę metropolii.

3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T15:38:04+01:00
Przed przybyciem Europejczyków Amerykę północną zamieszkiwały liczne plemiona. Posiadały one odrebne języki i kultury.Zajmowali się zbieractwem rolnictwem i myślistwem. Dochodziło miedzy nimi do wojen. jednak najkrwawsze wojny musieli stoczyć z Europejczykami. wycinali oni lasy, tworząc pola uprawne. Z czasem dla Indian zaczęło brakować miejsca.Europejczycy zdobywali od nich ziemie siłą lub podstępem.
Najwiecej w XVIII w. koloni w Ameryce posiadała Wielka Brytania.
Mieszkający w nich osadnicy mieli płacić wysokie podatki na rzecz skarbu państwa Wielkiej Brytanii. Mieli oni mniejszy wpływ na stanowienie prawd dotyczących terenów, na których mieszkali.
W konsekwencji doszło do walki miedzy kolonistami a żołnierzami brytyjskimi. Dnia 4 lipca 1776 r. przedstawiciele 13 koloni podpisali DEKLARACJĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Ogłosili w niej odłączenie sie do Brytanii i powołali własne panstwo.
Brytyjczycy nie pogodzili się z utratą przynoszących wielkie zyski kolonii. Między Brytanią a Stanami Zjednoczonymi Ameryki doszło do walki. Na czele armi amerykańskiej stanął George Washington.W 1783 roku walczące strony zawarły pokój. wielka Brytania uznała niepodległość Stanów Zjednoczonych.
Wzięłam to z encyklopedii
Mam nadzieję że zadowolona/ny z rozwiązania :)
3 3 3