Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-09T15:40:19+01:00
Bez tego mozna czytac książki, chodzic na spacery bawić się ze zwierzeętami uczyc się i spotykać koleżnkami i kolegami
3 2 3
2010-02-09T15:40:28+01:00
Współczesny człowiek nie wyobraża sobie życia bez komputerów i innych mediów. Technika cały czas idzie do przodu. Bez komputerów trudno byłoby sobie wyobrazić dzisiaj pracę w wielu instytucjach takich jak: bank, poczta, urzędy, biura, szkoła, fabryki. Zastępują one i usprawniają pracę wielu ludzi. Bardzo dużo osób chodzi także do kina lub ogląda telewizje w domu.
Tak jak wielu ludzi uważam, że we współczesnych czasach życie bez kina, telewizji, video, komputerów, Internetu jest niemożliwe.
Rozwinięta technika umożliwia nam łatwą i przyjemną naukę. Motywuje nas do kształcenia i uzupełnia braki edukacji. Chodząc do kina rozwijamy swoją wyobraźnie.
Dzięki telewizji i filmom video możemy się wiele nauczyć a sytuacje opisane w książce zobaczyć na żywo. Oglądając telewizje rozszerzamy swoją wiedze o społeczeństwie i kulturze. Internet zastępuje nam nudne książki. W szybki i łatwy sposób możemy zdobyć odpowiedzi na dręczące nas pytania. Dzięki specjalnym programom naukowym łatwo przyswoić wiedze a gry komputerowe często uzupełniają nasze braki edukacji.
Nowoczesna technika zaspokaja nasze potrzeby na rozrywkę. W dzisiejszych czasach wybór rozrywki jest bardzo duży. W wolnym czasie często wybieramy się z przyjaciółmi do kina aby odreagować nadmiar codziennych napięć albo oglądamy z rodziną telewizje. Gdy jesteśmy sami często korzystamy z Internetu lub gier komputerowych. Dzisiaj jest tyle różnych rozrywek że nie mamy czasu i możliwości aby korzystać ze wszystkich jego form.
Media przede wszystkim budzą i rozwijają nasze zainteresowania. Dzięki programom zagranicznym możemy doskonalić naukę języków obcych. Z pomocą Internetu, telewizji planujemy wakacje, wybieramy szkołę, zawód który nam się podoba i który zamierzamy wykonywać w przyszłości. Telewizja umożliwia nam kontakt ze światem.
Nowoczesne urządzenia ułatwiają nam życie. Wykonywanie codziennych czynności jest łatwiejsze i wygodniejsze. Dzisiejsze maszyny zastępują prace wielu ludzi. Komputery m.in. w bankach umożliwiają szybką i łatwą obsługę klientów. Internet pozwala nam przesyłać pliki danych bez względu na dzielącą je odległość. Przez Internet możemy także robić zakupy. Dzięki komputerowym badaniom można wykryć i zdiagnozować wiele strasznych chorób, a także przewidzieć kataklizmy.
Życie bez nowoczesnej techniki nie jest możliwe. Używając dzisiejszych maszyn oszczędzamy swój cenny czas i możemy przeznaczyć go na rozrywkę. Korzystając z rozwoju dzisiejszej techniki należy także pamiętać o negatywnych jego skutkach. Siedząc całymi dniami przed komputerem możemy m.in. popsuć sobie wzrok a także się uzależnić. Dlatego niezwykle ważną rzeczą jest umiejętne korzystanie z tego owocu cywilizacji aby było dla nas jedynie dobrem.
5 4 5
2010-02-09T15:41:22+01:00
To wypracowanie wqle jest?.
prosta odpowiedz xd powstrzymywać się ;]

Nastolatkowie w przedziale wiekowym od 10 do 16 lat nie wyobrażają sobie życia bez kina, telewizji, komputera czy internetu. Urządzenie służy im przede wszystkim jako źródło rozrywki. Ale czy nie lepiej i zdrowiej byłoby w słoneczny, ciepły dzień wyjść na podwórko, porozmawiać z przyjaciółmi, pojeździć na rowerze lub uprawiać sport, jest to o wiele lepsze niż siedzenie cały dzień przed ekranem czy monitorem. Często w czasie deszczu młodzież usprawiedliwia się brzydką pogodą, by zostać w domu i posiedzieć w internecie, pograć w gry komputerowe lub pójść do kina na filmy które rzadko bywają mądre i niezgorszające. Powinniśmy dbać o młodzież od której zależy nasza przyszłość.
2 3 2