Odpowiedzi

2010-02-09T15:49:17+01:00
DOMINO WYRAZOWE
Przebieg zabawy:
Dzieci siadają w kręgu. Pierwszy uczestnik zabawy wymienia słowo, np. „nos”. Teraz kolejne dziecko musi znaleźć słowo, które zaczyna się od ostatniej litery – a więc „s” – np. „słońce”. W ten sposób od gracza do gracza następuje jedno słowo po drugim, tak jak w grze domino.

Rada:
Zabawa będzie ciekawsza i trudniejsza, jeśli w grze będą dozwolone tylko określone wyrazy, np. tylko przymiotniki, żadne rzeczowniki lub tylko słówka angielskie.

PODRÓŻ PO MIASTACH W POLSCE
(zabawa wspiera edukację środowiskową)

•Forma: zabawa grupowa
• Pomoce dydaktyczne: kolorowe szarfy do oznaczenia grup, 4 – 5 chorągiewek z pierwszą literą miasta lub z herbem, mapy Polski lub atlasy dla każdej grupy, różne widokówki

Przebieg zabawy:
Zabawa ta jest zaliczana do grupy zabaw tematycznych. Celem zabawy jest poszerzenie i utrwalenie wiadomości o wybranych miastach w Polsce.
Na samym początku klasę dzielimy na 4 – 5 grup, które będą tworzyć wagoniki kolejki (każda grupa to wagonik) jadącej do określonych miast w Polsce (np. Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk). Na boisku (lub w sali) w pewnych odległościach (ok. 10m) ustawia się chorągiewki z oznaczeniami miast. Przy każdej chorągiewce – stacji wagoniki zatrzymują się i pierwszy w rzędzie uczeń z pierwszego wagonu określa cechy charakterystyczne miasta (np. jaka płynie rzeka, że jest tam pomnik Nike itd.). Wtedy dzieci z drugiego wagonika odpowiadają, co to za miasto (w razie potrzeby mogą skorzystać z mapy).
Po odgadnięci np. „to jest Gdańsk” – pierwszy „wagonik” przechodzi na koniec kolejki i w ten sposób kolejność wagoników zmienia się na każdej stacji (przy kolejnej chorągiewce). Dobre odpowiedzi uczniów w danej grupie nagradzane są widokówkami. Wygrywa wagonik, który zdobędzie najwięcej widokówek.

Rada:
Zabawę najlepiej jest przeprowadzić na boisku lub na sali gimnastycznej

MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGŁAM :)
2010-02-09T15:51:17+01:00
Państwa i miasta, kalambury, wisielec
mysle że pomogłem :) jak cos to napisz a pomoge jeszcze albo wyjasnię zabawe :)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T16:03:27+01:00
Podam parę ;)
1.Ile liter, ile głosek?

Liczba uczestników – dowolna
Miejsce – boisko, sala
Przybory – zbędne
Ustawienie – wszystkie dzieci stoją w szeregu na linii startu
Polega na :
Na sygnał prowadzącego pierwszy w szeregu uczeń podaje dowolny wyraz.
Pozostali uczniowie najpierw skaczą obunóż (wykonują tyle skoków,
ile dany wyraz ma głosek), a następnie skaczą na jednej nodze (wykonują
tyle skoków, ile dany wyraz ma liter). Zabawę wygrywa uczeń, który dalej skoczy.
Następny :
Zabawa typu CZARODZIEJSKI WORECZEK polega na tym że wkłada tam sie drobne przedmioty codziennego użytku trzeba odgadnąć ,co to ?`
Zabawy słowne ,jak zagadki,niedokończone rymy i inne
Myśle ze pomogłam ;]