Odpowiedzi

2010-02-09T16:23:36+01:00
Znane przysłowie 'Nie szata zdobi człowieka' używamy w naszym życiu na codzień. Powiedzenie to często używamy bez zastanowienia. Często bywa ze,gdy poznajemy kogos ,na pierwszy rzut ola wyrabiamy o nim jakas opinię.
Pierwszym argumentem potwierdzający moja tezę jest ksiazka pt.'Maly Książę'. Najważniejsze pa slowa lisa do Malego Księcia 'Dobrze widzi sie tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.' Te dwa zdania to poprawne patrzenie na człowieka. Nie kochany przeciez stroju lub wyglądu,ale duszę danej osoby. Czasem piękny wygląd maskuje złą osobowość.
Drugi argument to ksiazka pt. 'Ania z Zielonego Wzgórza'. Bohaterka o imieniu Ania byla zmuszana do noszenia szarych sukienek,które nie dodawały jej urody. W głębi duszy byla dobra i uczynna dziewczyna. Swoją osoba udawaniala,ze wazne jest to jacy jestesmy,a nie jak sie ubierc.
Nastepnym argument to powieść pt.'Syzyfowe pracę'. Andrzej Radek z powodu tego jak wyglądał oraz chłopskiego pochodzenia byl wyśmiewany przez innych uczniów. Tak naprawde bardzo dobrze sie uczył. Na szczescie po pewnym czasie udało mu sie znaleźć poparcie i uznanie wśród rowiesników.
Nie na wątpliwości ze przysłowie 'Nie szata zdobi człowieka' jest trafne. W literaturze,sztuce i historii,a nawet ze własnym zyciu. Wygląd zmienia sie w ciągu lat,a charakter pozostaje do konca zycia.
4 4 4