"Ania z Zielonego Wzgórza" - ciekawy i wnikliwy portret literacki. Pamiętaj o uzasadnieniu cech. Ukaż przemiany bohaterki.

Byłabym wdzięczna jeśli ktoś mi by pomógł napisać dalszą część zadania, ponieważ początek już sama ułożyłam.

Bohaterką lektury Lucy Maud "Ania z Zielonego Wzgórza" jest dziewczynka o imieniu Ania.
Ania urodziła się w miejscowości Bolingbroke w Nowej Szkocji. Ojciec Ani nazywał się Walter Shirley i był nauczycielem w tamtejszym liceum, matka nazywała się Berta. Jednak jej mama w trzy miesiące po Ani urodzeniu umarła na febrę, ojciec zmarł w cztery dni po niej, także na febrę. Ania była "podrzucana" z jednej rodziny do drugiej, najpierw mieszkała u pani Thomas i była tam do ósmego roku życia, gdyż później pan Thomas wpadł pod koła pociągu i został zabity. Matka jego ofiarowała się, że przyjmie pod swój dach wdowę z dziećmi, ale Ani wziąć nie chciała. Pani Thomas zaczęła sobie łamać głowę, co z nią zrobić. Wtedy niejaka pani Hammond widząc, że Ania umie się zajmować dziećmi postanowiła zabrać ją do siebie.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T16:37:47+01:00
Ania Shirley urodziła się w Bolingbroke w Nowej Szkocji. Była córką Berty I Waltera Shirley.Oboje uczyli w niejscowym liceum. Zmarli na febrę, gdy Ania miała 3 miesiące. Przygarnęła ją pani Thomas- dawna gosposia.
Bohaterka jest wysoka i smukła. Chudą twarz pokrytą ma liczny mi piegami. Wyróżnia się gęstymi włosami, które często zaplata w dwa warkocze.
Dziewczynka zawsze była wesoła, pogodna i radosna. Cieszyła się każdą chwilą swojego życia. Zazwyczaj bywała nieuważna, roztrzepana i lekkomyślna. Przez te wady nie jednokrotnie wpadała w tarapaty. Kiedy przydarzały się jej jakieś nieszczęścia popadała w "odchłań rozpaczy". Inną wadą bohaterki to próżność. Przykładem jest kupno farby do włosów od wędrownego handlarza. Cechowała się wrażliwością. W momencie gdy została "wyzwana", aby ratować swój honor nie bała się przejść po dachu. Nieznosiła kiedy mówiono na nią Andzia. Odznaczała się prawdomównością. Ciągła gadanina irytowała nie jedną osobę. LUbiła nadawać nazwy różnym miejscom np.: "Aleja Zakochanych", "Las Duchów" czy "Jezioro Lśniących Wód". Uwielbiała chodzić do szkoły i bardzo dobrze się uczyła. Była ambitna, pilna, inteligentna i przede wszystkim zdolna. Wzorowo ukończyła szkołę. Dostała się do seminarium. Na teście uzyskała najlepszy wynik, dlatego też dostała stypendium. Kochała czytać książki, recytować wiersze i eklamować je na koncertach. Jej najlepszą przyjaciółką była Diana Barry.
Po obcięciu włosów, Ania zacząła stawać się ładniejsza, a jej róde włosy przybierały kasztanową barwę. Z czasem wyrosła na piękną panienkę. Stała się mądrzejsza i mniej dziecinna. Nauczyła się spokojniej przyjmować różne wiadomości. Mniej marzyła i bardzo dobrze opanowała swą wyobraźnię.
Ania Shirley to niezwykła dziewczynka. Nigdy nie wiadomo co spotka tę młodą bohaterkę. Wszystkm imponuje swoją wyobraźnią, postawą ducha i pracowitością. Uważam że powinniśmy brać z niej przykład ponieważ ona zawsze pełna jest nadziei i optymizmu.
6 3 6