Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T22:47:26+01:00
3
Zdenerwowany wiceszef komisji naciskowej Leszek Deptuła (PSL) przerwał jej obrady i zażądał spotkania komisji z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. Powód? Komisja kolejny miesiąc zajmuje się wyłączne kwestią: wnioskami o odwołanie jej aktualnego przewodniczącego, posła Andrzeja Czumy. Po spotkaniu jest pełen nadziei, że sytuacja przewodniczącego Czumy wyjaśni się w ciągu najbliższych godzin.

"Ja Zbigniew Ziobro przepraszam Pana dr Mirosława Garlickiego..." - od tych słów zaczynały się sobotnie przeprosiny jakie politykowi PiS nakazał sąd. Ale już w niedzielę wieczorem Ziobro oświadczył, że wyrok nie zmienił jego przekonania, że doktor G. spowodował śmierć człowieka


Nieudzielenie więźniowi przepustki na zawarcie ślubu stanowi naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - orzekł we wtorek Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Trybunał rozpatrywał skargę mężczyzny, któremu odmówiono przepustki na ślub.


Nie znałem jej, to była jedna z dziewczyn w tłumie demonstrantów - doktor Arasz Hedżazi opowiadał tę historię już setki razy. - Policja rozpyliła gaz łzawiący. Ruszyli na nas basidżi (ochotnicy wspierający policję) na motorach. Uciekliśmy w boczną uliczkę. Nagle usłyszałem strzały, odwróciłem się i zobaczyłem ją. Była bardziej zdumiona niż przerażona, patrzyła w dół, na tryskającą krew, jakby pytała: o co chodzi, dlaczego ja? Osunęła się na ziemię. Rzuciliśmy się jej na pomoc. Próbowałem docisnąć ranę, żeby zatamować krew. Ale kula rozerwała aortę, nie miała żadnych szans.27


Przed komisją trwa od rana konfrontacja Janusza Kaczmarka i Jerzego Engelkinga. Mularczyk i Wróbel nie zadali im żadnych pytań. Mularczyk powiedział dziennikarzom, że zachowanie posłów PiS to wyraz sprzeciwu wobec sposobu prowadzenia obrad komisji przez jej przewodniczącego Czumę.Janusz Kaczmarek w "Kropce nad i" przyznał, że podczas dzisiejszej konfrontacji przed komisją ds. nacisków nie podał ręki Jerzemu Engelkingowi. Jak mówił, Engelking był w grupie, która "chciała go zniszczyć". Kto stał na czele tej grupy? - Zbigniew Ziobro to za mało (...) Taką moc sprawczą miał jeden człowiek: Jarosław Kaczyński - powiedział Kaczmarek.David Headley, drugi z oskarżonych przez władze USA o związek z zamachami terrorystycznymi w Bombaju w 2008 roku, nie przyznał się do winy przed sądem federalnym w Chicago, podobnie jak dwa dni wcześniej pierwszy z oskarżonych - Tahawwur Rana.Premier Polski Donald Tusk, kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicholas Sarkozy pojawili się w klipie wyborczym premier Julii Tymoszenko, z którego wynika, że popierają jej kandydaturę na prezydenta Ukrainy. - To manipulacja - twierdzi sztab jej rywala Wiktora Janukowycza.

Dzis


- Będę rekomendował klubowi Polskiego Stronnictwa Ludowego poparcie projektu ustawy medialnej przygotowywanej przez Komitet Obywatelski Mediów Publicznych - mówi TOK FM szef klubu PSL, Stanisław Żelichowski. Oznacza to, że ewentualny wspólny projekt nowelizacji ustawy medialnej autorstwa SLD i PiS przepadnie w Sejmie

Były prawnik Totalizatora Sportowego Grzegorz Maj zapewnił członków komisji hazardowej, że nie był autorem projektu nowelizacji ustawy hazardowej korzystnej dla Totalizatora, który powstał w czerwcu 2006 r. Według doniesień medialnych i analizy CBA projekt powstał w Totalizatorze, a następnie miał zostać przedstawiony jako projekt klubowy PiS.62-letni profesor Siergiej Biełogłazow, wykładowca w konserwatorium muzycznym w Jekaterynburgu, został napadnięty i ciężko pobity przez milicjantów w samym centrum miasta - donoszą rosyjskie media. Szanowany artysta został na tyle dotkliwie pobity, że - jak donosi portal newsru - nie będzie mógł już grać na fortepianie, bo stracił czucie w ręce.

Dwaj polscy europosłowie Platformy Obywatelskiej jako jedyni z chadeckiej frakcji w Parlamencie Europejskim zagłosowali przeciwko nowej Komisji Europejskiej. Chcieli w ten sposób podkreślić słabość unijnej polityki zagranicznej. Podobną opinię wyraziła ostatnio na łamach "Washington Post" Anne Applebaum, żona ministra Radosława Sikorskiego.