Proszę o dobre przetłumaczenie. jest to dla mnie naprawdę ważne.ktoś jeżeli nie umie niech się za to nie bierze. praca niech będzie na jakimś poziomie..


najistotniejszą rzeczą jest zdobywanie doświadczenia aby mieć więcej wiedzy a co najważniejsze dobrze zarabiać co da mi życie na dobrym poziomie.również elastyczne godziny pracy żeby móc zająć się obowiązkami domowymi.dobra atmosfera pracy jest istotna by miło i szybko upływał czas.
mniej istotną rzeczą mogą być okazje do podróżowania dlatego że we wakacje podróżuję z rodziną.
najmniej istotne jest dla mnie poznawanie nowych osób ponieważ mam już dużo znajomych.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T17:48:29+01:00
The most important thing is to gain experience in order to have more knowledge and to have a well-paid job and therefore a high standard of life. Also it would be good to have flexible working hours to be able to do the chores. Positive atmosphere at work is essential because then the time runs faster. The less important thing is opportunity to travel because I go on trips with my family during the summer. The least important is meeting new people because I already have many friends.

Pozdrawiam i liczę na naj.
2010-02-20T21:18:54+01:00
The most important thing is to gain experience and have more knowledge and wchich is most importantly, earn good money which will give me a great life and high social status and flexible working hours to be able to take responsibilities house working and good work atmosphere is essential to thoughtful and time passed quickly.
less important it may be opportunities to travel because travel in the holidays with his family.
the least important for me is meeting new people because I have a lot of friends.