Odpowiedzi

  • aqla
  • Początkujący
2010-02-09T16:39:19+01:00
Jest to człowiek bardzo skąpy,którego nie obchodzi los innych.Nawet swojego pracownika traktuje okropnie. jest oschły ,ponury i potrafi zepsuć humor innym szczęśliwym ludziom.nienawidzi świąt Bożego Narodzenia.ale i on się zmienił po przez nauczkę jaką dostał.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T16:52:27+01:00
Pisałam to i dostałam 6 :
Głównym bohaterem "Opowieści wigilijnej" jest Ebenezer Scrogge. Mężczyzna miał około 60 lat, był właścicielem kantoru , którym zajmował się sam od śmierci swojego wspólnika Jakuba Marleya. W dzieciństwie został odrzucony przez ojca, a jedyną bliską mu osobą była siostra Fan, która wcześnie zmarła zostawiając Ebenzerowi jej syna Freda.
Ebenezer posiadał dużo pieniędzy tylko dla siebie, lecz nie dzielił się z innymi.
Mieszkał w Londynie i był szefem Boba Crathita.
Ebenezer Scrooge był człwosiekiem o ostrych rysach twarzy, wąskich zaciśniętych wargach na których rzadko gościł uśmiech, miał haczykowaty m długi nos oraz zaczerwienione oczy. Bohater był chudy, wysoki i lekko garbaty. Jego twarz zdobiły zmarszczki, które wyostrzały starcze rysy. Nad zaczerwienionymi oczami można było zaobserwować oszronione brwi. Miał chudą brodę i sztywny chód.
Człowiek ten był ambitny. Wyrózniał się inteligencją i wyrachowaniem. Jego cechami były : obojetność, upór, bezduszność, łapczywość, uoartość a także nieszlachetność. Interesował się wyłącznie pieniędzmi a całe swoje życie spędził nad księgami rachunkowymi, obliczaniem zysków i strat.
Ubolewał nad każdym wydanym groszem. Jego skąpstwo było widoczne na każdym kroku i w każdej sytuacji.
Scrooge nie wyobrażał sobie życia bez pieniędzy, życia w biedzie. Uważał , że to co osiągną to wyłącznie jego zasługa. Ludzie uważali go za sknerę. Mężczyzna był nieprzyjemny nie tylko dla obcych, ale także dla swojego siostrzeńca.
Chłodny i mrukliwy człowiek stał się w Londynie symbolem chytrości i chciwości. Po wizycie duchów Ebenzer zmienił nastwaienie do ludzi i siostrzeńca.