Odpowiedzi

2010-02-09T17:14:53+01:00
1.Gabriela Borejko jest główną bohaterką powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Kwiat kalafiora".Rodzicami dziewczyny byli Mila oraz Ignacy Borejkowie. Gabriela miała trzy siostry: Idę, Natalie oraz Patrycję. Dziewczyna miała siedemnaście lat.Miała piegowatą twarz i włosy koloru blond. Jej oczy były brązowe. Jej szerokie brwi świadczyły o stanowczości.Była wysportowana i należała do AZS'u.

2.Natalia Borejko jest jedną z postaci książki Małgorzaty Musierowicz. Jest postacią drugoplanową.Ma 3 siostry Gabrysię , Idę i Patrycję .Natalia nazywana jest przez wszystkich domowników Nutrią, ponieważ uwielbiała kąpać się w wodzie i miała imponujące górne siekacze. Była chuda, miała rumianą twarz. Była też nerwowa, płakała z różnych powodów. Wszyscy znali huśtawkę jej nastrojów.

3.Gabriela Borejko - bohaterka główna, ma siedemnaście lat i jest najstarszą córką państwa Ignacego i Mili Borejków. Jest wysoką smukłą, dorodną dziewczyną.rwi ma stanowcze i szerokie, pod nimi brązowe, patrzące inteligentnie oczy. Ma rumianą, piegowatą twarz.Jest osobą bardzo ambitną, wytrwale, nie zrażając się trudnościami, dąży do osiągnięcia założonych celów.Jest wrażliwa, potrafi dostrzec kłopoty innych, stara się pomóc.

4.Ida Borejko - bohaterka drugoplanowa, młodsza siostra Gabrysi. Ma czternaście lat i w odróżnieniu od starszej siostry bardzo dba o siebie. Ma rude jak wiewiórka włosy, zielone oczy. Jest bardzo chuda, donasza ubrania po siostrze.

5.Ignacy Borejko - jest postacią epizodyczną , jest ocjem Gabrysi pracujący w bibliotece Raczyńskich.Ma duże zamiłowanie do wiedzy , szczególne do wiedzy kultury starożytności .

6.Mila Borejko - bohaterka epizodyczna, mama Gabrysi. Ma około czterdziestu lat.Jest wciąż zabiegana krząta się wokół gospodarstwa domowego.

7.Janusz Pyziak - bohater epizodyczny, ma osiemnaście lat i jest dość przystojnym chłopcem. Bardzo wysoki, barczysty, modnie ubrany szatyn zwraca na siebie uwagę dziewcząt jednak najbardziej zależy mu na Gabrysi .Często gra w koszykówkę .

*Postać Epizodyczna - jest to na ogół postać , która żadko występuje . ( Np. żadko pojawia się w dialogach ) .
2 4 2