Odpowiedzi

2010-02-10T10:09:51+01:00
Miłość-cierpliwa jest łaskawa,miłość która nie zazdrości nie szuka poklasku nie unosi się pychą nie dopuszcza się bezwstydu nie unosi się gniewem nie pamięta złego,nie szuka swego
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T10:13:48+01:00
Miłość bliźniego*

25 A oto powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 26 Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?» 27 On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego*. 28 Jezus rzekł do niego: «Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył»*. 29 Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: «A kto jest moim bliźnim?»

Miłosierny Samarytanin

30 Jezus nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. 31 Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. 32 Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. 33 Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: 34 podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. 35 Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: "Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał". 36 Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» 37 On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!»


Jezus uczy nas bezinteresownej miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka a więc:
Miłość to bezinteresowna troska o drugiego człowieka, to odpowiedzialność Ja za ty.Miłość to ofiarowanie, poświęcenie i oddanie drugiemu człowiekowi, a także pełne zaangażowanie serca w to co czynimy.
1 5 1
2010-02-10T10:47:07+01:00
Miłość- łaskawa, pamięta złego,nie szuka swego
Miłość bezinteresowna troska o drugiego człowieka, Miłość to odanie swojego życia dla 2 osoby,Miłość szaunek
dla bliźniego.