Opis Przeżyć Wewnętrznych J.Kochanowskiego po stracie swojej córeczki Urszulki.

Wyrazy pomocnicze :
żal, smutek, cierpi z powodu utraty córeczki, gorzko skarży się Bogu, Jest zrozpaczony, buntuje się, poszukuje pocieszenia, przezwycięza kryzys, godzi się z losem

Conajmniej 10 zdań.

Błagam napiszcie.....
Na jutro muszę mieć to zadanie :***;/
Z góry Dzięki :****:)

3

Odpowiedzi

2009-10-11T10:23:02+02:00
Jan Kochanowski bardzo przeżywa stratę swojej córeczki. Jest zrozpaczony tym że Bóg zabrał mu ją tak wcześnie. Towarzyszy mu smutek i żal. Bardzo cierpi z powodu utraty najdroższej mu osoby. Nieustannie poszukuje pocieszenia. W tym celu pisze fraszki poświęcone swojej córce. Nie łatwo udaje mu się przezwyciężyć kryzys. Po głębszych przemyśleniach dochodzi do wniosku, że tak po prostu miało być.
15 3 15
2009-10-11T10:25:34+02:00
Moim zdaniem J.Kochanowski po stracie swojej kochanej córeczki Uli czuje wielki żal i smutek z tego powodu.Gorzko skarży się o n Bogu a zarazem buntuje się dlaczego to on stracił córkę a nie kto inny.J.Kochanowski bardzo cierpi ponieważ jego córka była dla niego największym skarbem jaki miał.Rozpaczliwie poszukuje on pocieszenia u różnych źródeł.Jednak po jakimś czasie nadal ze smutkiem i goryczą godzi się z losem, że jego ukochana córka odeszła.

<jest 6 zdań nie wiem co tam dalej napisać:)
14 3 14
2009-10-11T12:22:09+02:00
Jan Kochanowski cierpi po stracie ukochanej córeczkI Urszulki.
Nie chcę żyć, uważa,że bez niej życie nie ma sensu.
Ubranie jego córeczki przynoszą mu żal.
Podmiot liryczny skarży się i żali po utracie córki.
Z jednej strony podmiot cierpi, nie chcę dalej żyć, z drugiej strony poszukuje nadziei. J.K. chciał by jego córka dożyła dorosłości. Powinna w dorosłym życiu wziąć ślub (przyrównanie łoża małżeńskiego do trumny) i otrzymać posag.
Stara się pogodzić z losem jaki go spotkał, choć wie że jest to trudne.
91 4 91