Odpowiedzi

2010-02-09T19:40:47+01:00
Dawno, dawno temu za górami za lasami żyły dwie siostry. Eliza -dobra i uczciwa, Eryka - zła i okrutna.
Pewnego dnia księżniczki dorosły i król postanowił wydać je za mąż.Mijały lata, miesiące, aż w końcu Eryka wybrała sobie męża. Był on piękny, ale okrutny tak jak ona. Król widząc, że jednej z córek zajęło tyle czasu wybieranie męża, postanowił Elizie wybrać sam. Dziewczyna słysząc to, uciekła z królestwa. Królowa rozpaczała, a król po kilku dniach ogłosił, że jego córka Eliza nie jest już księżniczką.
nadeszła zima.Śnieżyce i zawieje robiły się coraz silniejsze. Eliza chodziła i prosila, aby ktoś przyjął ją do domu.Zmarznięta usiadła pod drzewem i zasnęła. Czarownica widząc to zaczarowała ją w łabędzia. Gdy dziewczyna się obudziła nie mogła w to uwierzyć, że nie jest już sobą.
Eliza zaczęła śpiewać piękną i smutną piosenke:
BYŁAM PIĘKNA JUŻ NIE JESTEM,
MYM MARZENIEM BYĆ NIĄ ZNÓW.
Słysząc to królewicz zabrał (łabędzia) do swego pałacu. Eliza zakochała się w nim.
Mieszkała w pokoju na strychu. Całe dnie śpiewała tę uroczą piosenkę. Królewicz zaciekawiony poszedł na górę. Eliza wszystko opowiedziała. On też się w niej zakochał. Nakazała mu iść do zamczyska czarownicy po eliksir, który odczarował by ją z łabędzia.
Królewicz zabrał konia i ruszył w drogę.
Gdy dotarł do zamczyska było dziwnie i ponuro.
Zobaczył drzwi i postanowił tam wejść.
-Wchodzić!!!
Odezwała się czarownica
Królewicz przebrany za smoka powiedział, że chce posprzątać na półce z eliksirami.Czarownica w końcu sie zgodziła i wyszła, a on zaczął szukać. Miał niewiele czasu. Złapał jakiś eliksir i uciekł.
Obudzili sie rano. Książę zobaczył, że to nie ten eliksir. Eliza zaczęła płakać a on wylał na jej łzy eliksir.
Stała sie wtedy rzecz niezwykła. Eliza uniosła sie nad ziemię. Wirowała tam przez chwilę i staneła jako normalna dziewczyna.
Chór ptaków zaczął śpiewać
-WRÓCIŁA KSIĘŻNICZKA !
-WRÓCIŁA KSIEŻNICZKA!
Mijały lata, miesiące a oni żyli w zgodzie wraz z Różyczką (ich piekną córeczką) długo i szczęśliwie w królestwie.


~~Mam nadzieję że [email protected] :)