Odpowiedzi

2010-02-09T18:11:06+01:00
Obraz ma tytuł "sztuka malarska" namalował go Jan Vermeer. Na pierwszym planie znajduje się duży, ciemny, lecz bardzo ozdobny kawałek materiału.Zasłania on część pokoju. Materiał zaczepiony jest na krześle, które stoi obok.
Na drugim planie natomiast znajduje się malarz tworzący swoje dzieło oraz kobieta. Artysta jest odwrócony tyłem do widza. Ma na sobie w większości czarny strój z dodatkiem białego i czerwonego. Kobieta stojąca w głębi obrazu trzyma w lewej ręce grubą książkę, a w prawej ręce długą, złotą trąbkę. Jest ubrana w piękna,ciemnoniebieską suknię.
Na beżowej ścianie pokoju wisi mapa, a czarno-biała podłoga. Kolorystyka obrazu jest zimna i trochę ponura, ponieważ występuje tam dużo ciemnych kolorów , lecz tez wiele żółci, złota i beżu.
Moim zadaniem jest tan obraz bardzo ładny, bo ma w sobie coś takiego pozytywnego;)
6 4 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T18:36:04+01:00

Obraz ma tytuł "Sztuka malarska", "Alegoria malarstwa" lub "W pracowni artysty", jego autorem jest Jan Vermeer. Został on wykonany farbami olejnymi na płótnie. Powstawał około od roku 1652 do 1655.
Tematyką dzieła jest życie codzienne, a dokładniej tworzenie obrazu.
Na pierwszym planie znajduje się duży, ciemny, ale ozdobny kawałek materiału, który zasłania część pokoju. Materiał ten zaczepiony jest na krześle, które stoi obok.
Na drugim planie natomiast znajduje się malarz tworzący swoje dzieło oraz kobieta. Artysta jest odwrócony tyłem do widza. Ma a sobie w większości czarny strój z dodatkiem białego i czerwonego. Kobieta stojąca w głębi obrazu trzyma w lewej ręce grubą książkę, a w prawej ręce długą, złotą trąbkę. Jest ubrana w ciemnoniebieską suknię.
Na beżowej ścianie pokoju wisi mapa, a czarno-biała podłoga wyglądem przypominać może szachownicę.
Ubiór postaci, stara mapa wisząca na ścianie oraz muza historii stojąca obok drewnianego stołu świadczyć mogą o ścisłym związku malarstwa z historią. Przypuszczać można, że Jan Vermeer chce w swoim dziele ukazać jak ważna w sztuce jest historia i wszystkie związane z nią rzeczy.
Kolorystyka obrazu jest dość zimna, występuje dużo ciemnych barw, ale też dużo żółci, złota i beżu. Ogólnie żaden z kolorów nie wyróżnia się szczególnie i nie zwraca na siebie uwagi.
Nastrój dzieła jest trochę ponury, spokojny, ale jednocześnie ma w sobie coś pogodnego i pozytywnego.
Moim zdaniem "Sztuka malarska" Jana Vermeera to wspaniale dzieło. Bardzo podoba mi się pomysł, ale i również jego wykonanie. Przyglądanie się malowidłu sprawia wrażenie przeniesienia się do ów pokoju namalowanego na obrazie.

32 4 32