Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-09T18:40:20+01:00
2010-02-09T18:48:12+01:00
W celu zapewnienia utrzymania żyzności gleb na wysokim poziomie,w gospodarstwie ekologicznym powinna być prowadzona produkcja roślinna powiązana z produkcją zwierzęcą. Ważny jest również prawidłowy płodozmian, który będzie gwarantował dodatni bilans substancji organicznej.

W warunkach naturalnych, każdy porost roślinny posiada różnorodny skład gatunkowy. W rolnictwie dominuje uprawa roślin w zasiewach jednogatunkowych. Różnorodność próbuje się zastąpić płodozmianem, czyli uprawą w kolejnych latach różnych gatunków roślin, które tworzą zespół wykorzystujący glebę w zróżnicowany sposób. Pierwotne rolnictwo polegało na kilkuletnim użytkowaniu gruntów, najczęściej po wypalonym lesie . Podejście do definicji płodozmianu bywa bardzo zróżnicowane, często jest ono mylone ze zmianowaniem.


Co za tym idzie sposoby użyźniania gleby:


Jednym z najpopularniejszych wiem bo sam tak robię jest:
-nawozowej kształtując właściwą podaż azotu i materii organicznej do gleby oraz .
Drugim sposobem jest:
-sanitarnej przerywając cykle rozwojowe patogenów, szkodników i chwastów.


Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T18:49:30+01:00
Ludzie nawożą glebę nawozami sztucznymi lecz nie tylko takimi . Do innych nawozów zaliczamy obornik oraz kompost.Obornik to odchody zwierzęce razem ze słomą. Obornik zaś to odpadki( po owocach warzywach) razem z wodą. Takie nawozy używane są w gospodarstwach ekologicznych.Czasami posypują ziemię popiołem który użyźnia ją. Ważny jest też sposób uprawiania zwany płodozmianem. Polega on na corocznej zmianie upraw.

Mam nadzieję,że pomogłam:)