Odpowiedzi

2010-02-09T21:02:22+01:00
1. Co znaczy być dzisiaj świadkiem Jezusa Chrystusa?

Myślę, że świadkiem Jezusa jest osoba wierząca w Niego.
Chodząca do kościoła i czyniąca dobre uczynki.
W dzisiejszych czasach każdy chrześcijanin jest świadkiem Jezusa Chrystusa.Na tym opiera się nasza wiara, dążymy do zbawienia i życia wiecznego.

2. Jak młodzi ludzie maja świadczyć o przywiązaniu do wiary w Boga?

Mogą świadczyć poprzez systematyczne chodzenie do kościoła,przyjmowanie eucharystii,chodzenie do kościoła, modlitwę i dobre uczynki wobec bliźniego.

Pozdrawiam ;)
1 2 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T21:24:09+01:00

Być świadkiem Jezusa to znaczy nie wstydzić się swojej wiary lecz mężnie ją wyznawać. Zachowywać się w sposób godny chrześcijanina, tak by ludzie których spotykamy na swojej drodze wiedzieli, że jesteśmy wyznawcami Jezusa.
Świadczyć o Jezusie można rozmawiając o nim z innymi ludźmi, zachowując Przykazania Boże, pobożnie uczestnicząc we Mszy Świętej, jak najczęściej starając się przyjmować Sakramenty Święte, szczególnie Sakrament Pojednania i Komunię Świętą. Chrześcijanin może tez należeć do różnych grup modlitewnych. Noszenie krzyża i medalika na szyj, przeżegnanie się podczas przechodzenia koło kościoła i kapliczki, modlitwa nad grobami zmarłych również świadczą o tym ze człowiek czyniący te rzeczy jest wyznawca chrześcijaństwa.
2.

Młodzi ludzie winni swoim życiem świadczyć o tym, ze wierzą w Boga. Powinni zachowywać przykazania i nie wstydzić się tego, ze są ludźmi wierzącymi. Każdy młody człowiek powinien w możliwy dla siebie sposób, starać się pomagać innym ludziom ( np. zostać wolontariuszem). Młodzi powinni także regularnie uczęszczać na lekcje religii, jak również mogą należeć do różnych katolickich grup młodzieżowych, jak KSM czy OAZA.