Odpowiedzi

2010-02-09T19:32:21+01:00
HIGIENA SKÓRY
Polega ona na utrzymywaniu czystego ciała. Osoba , którą taką chce być powinna : codziennie brać prysznic lub kąpiel. Kilka razy dziennie być zęby. Żelem do twarzy myć ją , nie wyciskać gruczołów , co powoduje zwiększenie trądziku. w ciągu dnia jeśli się spocimy np. na wychowaniu fizycznym nie możemy dodawać antyprespirantów na pot, ponieważ dwa zapachy zleją się i będzie jeszcze gorzej.
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T19:44:45+01:00
Skóra chroni nasze ciało przed wpływem czynników zewnętrznych:
-uszkodzeniami
-działaniem bakterii oraz drobnoustrojów
-promieniowaniem UV
-utratą ciepła i przegrzaniem
Patrząc na skórę człowieka można ocenić jego stan zdrowia i wiek.
Dlatego ,aby jak najdłużej zachować właściwości skóry ważna jest jej pielęgnacja poprzez:

-regularne mycie :
Kąpiel lub podstawowe mycie powinno odbywać się wieczorem , kiedy po całym dniu kontaktu z zanieczyszczonym środowiskiem zmuszeni jesteśmy usunąć brud pochodzący z zewnątrz a również pot i łój skórny zatykający pory . Stosujemy z zasady wodę ciepłą , która łatwiej rozpuszcza związki chemiczne znajdujące się na skórze i ułatwia wykonanie tego najprostszego ,a równocześnie najważniejszego zabiegu higienicznego i profilaktycznego . Mycie poranne jest też ważne ,chociaż skóra bywa mniej zanieczyszczona . Ma to znaczenie ogólnohigieniczne . Poranne mycie także odświeża skórę ,poprzez usunięcie złuszczającego się naskórka oraz poprawiając ukrwienie skóry. Do mycia używamy mydła ,które pomaga usunąć brud i tłuszcz nagromadzony na skórze oraz zmniejsza ilość bakterii, które powodują przykry zapach potu (może to być mydło antybakteryjne).Aby skóra wyglądała zdrowo należy stosować naprzemienne ciepłe i zimne natryski lub masować ciało ciepłą gąbką czy też szczotką z włosia (zabiegi te przyczyniają się do ukrwienia skóry ).
- stosowanie dezodorantów :
Aby zapobiec zapachowi potu stosujemy dezodoranty ,których aktywne składniki przeciwdziałają rozmnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za rozkład potu neutralizując go . Istnieją dwa rodzaje dezodorantów: zwykłe i antyperspiracyjne . Te drugie pomagają zmniejszyć ilość wydzielanego potu . Większość zawiera substancje zapachowe .Dezodoranty i dezodoranty antyperspiracyjne najlepiej jest stosować zaraz po umyciu się. Produkty te dostępne są w wielu formach : w sztyfcie ,kulce i kremie. Dezodoranty w sztyfcie charakteryzują się najskuteczniejszym działaniem .
- unikanie ucisku :
Powinniśmy ubierać się w niekrępujące ruchy , wygodne ubrania wykonane z naturalnych materiałów ,które pozwalają oddychać skórze jej nie ocierając.
-unikanie przegrzania jak nadmiernego oziębienia :
Ubieramy się stosownie do warunków pogodowych.
- stosowanie kosmetyków :
.Regularne przemywanie i oczyszczanie skóry pomaga zapobiec wystepowaniu pryszczy . Tak jak mycie zębów, które zapobiega próchnicy - codzienne oczyszczanie skóry powinno stać się przyzwyczajeniem .Skóre na twarzy należy przemywać antybakteryjnym żelem do twarzy lub tonikiem aby pozbyć się tłuszczu, bakterii i martwego naskórka, które powoduja pryszcze.
Zwykłe mydła skutecznie oczyszczają skórę, ale nadmiernie ją wysuszają i pozostawiają po sobie osad ,który może przyczynić się do powstawania pryszczy. Sama woda też nie oczysci skóry z łoju i zanieczyszczeń.
<żele do mycia twarzy>
Żele do twarzy służą do oczyszczania skóry, skutecznie usuwają bakterie powodujące pryszcze i zapobiegające nadmiernemu wysuszeniu naskórka . Wiekszość żeli została stworzona z myślą o delikatnej skórze twarzy. Często występują one w wielu rodzajach i są stosowane do każdego rodzaju skóry.

- służą do zmywania twarzy i zawieraja specjalne substancje antybakteryjne.Otwieraja one pory usuwając osad w postaci tłuszczu i zanieczyszczeń o wiele skuteczniej niż zwykłe toniki do skóry .

- są praktyczne w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Są to zazwyczaj normalne płatki,które wcześniej zostały nasączone substancjami antybakteryjnymi. Płatki otwierają pory i pozostawiają na skórze warstwę ochronną, która będzie zapobiegać powstawaniu nowych pryszczy .
Jak wykazałyśmy wcale nie trudno jest utrzymać skórę w czystości.
6 4 6