Odpowiedzi

2010-02-09T20:01:23+01:00
Pyt. 3 Jeden z programów to pajączek. opis znajdziesz w internecie. a można też pisać strony internetowe za pomocą zwykłego notatnika znając język html.
2010-02-10T00:39:16+01:00
1. Co to jest różnica pomiędzy stroną statyczną a storną dynamiczną?

Wiec mysle ze strona statyczna jest taka ze wprowadzasz jej raz wymiary i one sie nie zmeniaja
A strona dynamiczna jest to ze sie dopasowysuje do danej rozdzielczości

2.Wypisz i krótko opisz języki programowania stron www.

HTML - czyli języka służącego do pisania stron internetowych - nie przerażaj się. Tutaj znajdziesz specjalny rozdział "HTML dla zielonych", który pozwoli Ci bezboleśnie przejść przez ten pierwszy i chyba najtrudniejszy okres dla każdego webmastera (czyli osoby projektującej strony WWW). Napiszesz swoją pierwszą stronę nawet w ciągu jednego dnia! Aby to zrobić, nie musisz mieć nawet dostępu do Internetu w domu.

XHTML - nowsza i rozszerzona wersja HTML

CSS - Pozwoli Ci to w prosty sposób kontrolować wygląd Twoich stron WWW w zakresie, który do tej pory był wręcz niemożliwy do uzyskania. Style zaraz po ich wprowadzeniu, szybko stały się podstawowym narzędziem formatującym, dlatego tym bardziej wskazane byłoby się z nimi zapoznać. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie stworzenia większego serwisu internetowego bez używania stylów.

PHP - to skryptowy język programowania służący głównie do tworzenia stron internetowych. PHP jest rozprowadzany na otwartej licencji i każdy może pobrać za darmo jego kopię, zainstalować i używać bez żadnych ograniczeń zarówno do celów prywatnych jak i komercyjnych. Język jest prosty w nauce i umożliwia tworzenie profesjonalnych dynamicznych stron internetowych.

JAVASCRIPT - czyli specjalnych programów, które umieszczone bezpośrednio w kodzie źródłowym strony, umożliwiają wykonywanie pewnych dynamicznych zadań, niedostępnych na zwykłych statycznych witrynach. Aby je zastosować, nie musisz znać żadnych języków programowania. Znajdziesz tutaj skrypty wyłącznie przydatne przy budowie profesjonalnych serwisów WWW, natomiast nie przeczytasz o takich, które tylko irytują internautów lub co gorsze, w pewnych przypadkach nawet zupełnie uniemożliwiają używanie witryny.

3 juz masz

4.Wiec tak najprosciej jest napisanie stron w HTML a zaczynasz tak
<HTML>
<HEAD>
<title>tytuł strony </title>
np kodowanie polskich znakow itp
</HEAD>
<BODY>
tresc strony
</BODY>
</HTML
1 5 1