Napisz kto według Ciebie powinien przede wszystkim przeczytać
"Mały Książę"? Dorośli, dzieci, młodzież, samotni, zakochani?
Wybierz jedno z podanych i uzasadnij. Odpowiedź ma być minimum na 1,5 strony (w zeszycie).

Proszę o w miarę szybką odpowiedź.
Z góry bardzo dziękuję ;**

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T20:29:20+01:00
Hm... wzieła mnie wena do pisania a tą książkę kocham i znam ją na pamięć;)
więc postaram się pomóc ;] Przepraszam za literówki jeśli się pojawią i błędy ortograf.

Książka pt. ,,Mały książę" moim zdaniem przeznaczona jest dla dzieci, a właściwie może lepiej byłoby powiedzieć, ze do tych wszystkich, którzy jednym zdaniem zachowali dziecięcą wrażliwość i dziecięcę pojrzenie na świat.
Bohater ukazany jest jako małe dziecko, które opowiada o swojej wędrówce w życiu, gdzie napotyka różnych ludzi i jest stawiany w bardzo róźnych sytuacjach. Autor pokazuje nam, że tak naprawde wszyscy ludzie w głębi serca są zawsze dziećmi i nimi pozostaną.Pomimo płynącego czasu każdy sięgnie po raz pierwszy po tą książkę i pewnym sensie odniesie przeczytaną książkę do swojego życia.
Świat w Małym Księcu został przedstawiony na zasadzie kontrastu, ale określenie ,,dorosły" tak naprawde niewiele ma wspólnego z wiekem. To raczej sposób widzenia świata ,traktowania ludzo,brak niewinności i dziecięcej wrażliwości.Taki ,,dorosły" nie potrafi dostrzec tego, co ,widzi się tylko sercem". Pokazuje nam dzieciom, którzy czytają tę książkę zachowanie ludzi dorosłych w przeróżnych sytuacjach. Planety, którym autor przypożądkował różnych ludzi pokazuje nam jak się zachowują właśnie dorośli. My dzieci jesteśmy stawiani w bardzo róźnych sytuacjach życiowych gdzie bardzo często nie wiemy jak się zachować... Jesteśmy jak ten Książę, który wędruje w poszukiwaniu tego jednego przyjaciela, któremu zaufamy i bardzo często powieżymy swoje życie. Napotykamy różne osoby, ale wybierzemy tą jedną jedyną róźę, o którą bedziemy dbać, martwić się i szanować ją jak tez kochać.
Poznajemy wartość przyjaźni czytając podaną książkę. Mały Książę jak i my dowiadujemy się , że przyjaźń to świadomy wybór, trzeba umieć ją szanować bo dzięki niej życie nabiera blasku. A przy tym wszystkim trzeba być bardzo cieprliwym bo przyjaźń wymaga czasu.
Ukazuje w bardzo fajny sposób smak poznania śmierci. Ludzkie ciało musiał zostawić na ziemi. Śmierć jest rozstaniem z ukochaną osobą, przyjaciółmi, ale jednocześnie oznacza powrót do domu.
Wszystkie te argumenty, które wyżej wymieniłam przemawiają za tym, że Mały Książę jest książką dla dzieci i nie tylko... Czytając ją zapomniałam o wszystkich problemach jakie posiadam i przeniosłam się do bohatera, który wprowadził mnie jeszcze bardziej w życie, a jednocześnie pokazał mi zachowanie dorosłych ;]. Zrozumiałam, że Oni też mają problemy trochę większe jak my dzieci, ale zawsze to problem ;)

Nie wiem czy będzie to 1.5 strony.
1 5 1