Gdy zapadł wieczór owego dnia, Jezus rzekł do swoich uczniów: Przeprawmy się na drugą stronę. Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.
Naraz zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź się już napełniała. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy? On wstał, rozkazał wichrowi i rzekł do jeziora: Milcz, ucisz się. Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.
Wtedy rzekł do nich: Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary? Oni zlękli się bardzo i mówili jeden do drugiego: Kim właściwie On jest, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?

Opisz tą ewangelię! Plis na jutro daje najlepsze!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T20:58:02+01:00
Powyższa Ewangelia ukazuje jak wielką moc posiadał Pan Jezus, potwierdzając tym samym, że jest On prawdziwym Synem Bożym.
Wraz z nastaniem wieczora Jezus postanowił wraz z uczniami przeprawić się na drugi brzeg . Płynęły z nimi także inne łodzie.
Pokorni uczniowie pragnęli spełnić Jego wolę, jednak podczas przeprawy rozpętała się wielka burza. Przestraszeni uczniowie zbudzili śpiącego Jezusa, prosząc Go o ratunek.
Syn Boży wstawszy swym słowem uciszył burze. Gdy to nastało Jezus zapytał uczniów dlaczego są tak bojaźliwi, stwierdził także , że brak im wiary. Uczniowie zobaczywszy co się stało byli bardzo wystraszeni, zastanawiali się nad tym kim jest Jezus, skoro nawet wicher i jezioro są mu posłuszne.
2010-02-09T21:07:20+01:00
Ewangelia ta powiada nam o przeprawie jezusa na druga strone .
mowi ze płynelo kilka ludzi razem z chrystusem ,byly wielkie fale łodzie zaczynaly napelniac sie woda . Wtedy uczniowie chrystusa szybko pobiegli obudzic swego nauczyciela gdyz on wstawał i nieprzejmowal sie potopem.Powiedzial jedynie do morza Milcz ucisz sie!