Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T20:25:14+01:00
Tolerancja nie oznacza akceptacji czyjegoś zachowania czy poglądów.
Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie zachowań lub poglądów mimo, że nam się one nie podobają. Tolerancja jest podstawą, która umożliwia otwartą dyskusję. Bez tej podstawy dyskusja zamienia się albo w zwykłą sprzeczkę, albo prowadzi do ataków agresji.

Na czym więc polega tolerancja? Czym jest dla nas, ludzi? Czy w dzisiejszych czasach potrafimy zaakceptować i zrozumieć odmienność poglądów drugiego człowieka? Tolerancja polega na akceptacji innej osoby, jej sposobu zachowania, ubioru i jej poglądów życiowych.
Tolerancja to zachowanie zakładające poszanowanie poglądów, uczuć, przekonań odmiennych od własnych. Tolerancja powinna polegać na zrozumieniu drugiego człowieka i okazaniu szacunku dla niego, bez względu na to kim jest, jakie są jego poglądy, kolor skóry, jaką religię wyznaje czy jaką ma orientację seksualną.

Już wiele lat temu tolerancja była uznawana za postawę stabilności demokratycznego państwa. Obecnie pojawia się problem granic tolerancji. Czy można tolerować każde zachowanie i każdą postawę, czy jednak trzeba wyznaczyć pewne granice?

Bardzo wrażliwym tematem w dzisiejszych czasach jest homoseksualizm. W Polsce środowiska homoseksualne stają się coraz bardziej liczne i widoczne. Homoseksualiści żyją obok, nawet nie jesteśmy świadomi, jak blisko. Często jednak ukrywają swoją orientację, bo mimo coraz większego poparcia społeczeństwa, homoseksualizm spotyka się z wrogością. Dlaczego nie możemy zrozumieć tej inności, przecież to tacy sami ludzie jak my?!
Sądzę, że związki homoseksualne mają prawo istnieć a my, ludzie, powinniśmy to akceptować. To nie ich wina, że nie pociąga ich płeć przeciwna.

Rasiści uważają np. murzynów za gorszy gatunek człowieka, upokarzając ich i wyzywając. Najbardziej atakowaną przez rasistów religią jest judaizm. Żyd pozostał synonimem inności i fałszu. Polacy najczęściej wskazują dwóch największych wrogów: Żydów i Niemców. Żydów nienawidzą za to, że ponoć rozkradają Polskę a Niemców za hitleryzm i ludobójstwo.
A czym są winni młodzi Niemcy za zbrodnie popełnione przez Hitlera? Nie powinno się osądzać ludzi za coś, czego nie uczynili.
Dlaczego przez pryzmat jednej osoby przekreślane jest całe społeczeństwo? Nie powinniśmy postępować w taki sposób.

W rzeczywistości każdy człowiek, choć w małym stopniu jest tolerancyjny.
To tkwi w nas. Lecz trudno jest nam podjąć samemu jakąś decyzje, boimy się opinii innych, i tego, że jesteśmy odmienni. A przecież każdy powinien wyrazić swoje zdanie na dany temat. Nie bójmy się tego, nie bójmy się powiedzieć prawdy a świat na pewno stanie się lepszy.
3 4 3
2010-02-09T20:31:59+01:00
Przedstaw swoją wypowiedź na temat tolerancja polega na szacunku dla inności.

To że jesteś inny , nie znaczy że gorszy. To ze myślisz inaczej , nie znaczy że się mylisz . To ze mówisz innym językiem , którego ja nie rozumiem , nie oznacza że jesteś śmieszny. To że masz inny kolor skóry , świadczy o naszej pewnej odmienności naszych pokoleń , naszych rodziców , naszych dziadków. Jednak i Ty i Ja pijemy wodę , oddychamy powietrzem , smucimy się jak i śmiejemy . Myślimy , śnimy i marzymy. Ty i Ja mieszkamy na tej samej planecie. Cieszymy się i boimy, kochamy , tęsknimy. Ty i Ja to ta sama , jedyna , niepowtarzalna , oryginalna osoba.
Człowiek


Mam nadzieję że pomogłem ?? :))
Pozdrawiam
5 4 5