Wskaż podobieństwa i różnice w postrzeganiu Polaków i Polski w Europie przed i po wstąpieniu do Unii Europejskiej. Scharakteryzuj szanse i zagrożenia dla polskiej tożsamości narodowej w zjednoczonej Europie. Uwzględnij różnorodne argumenty.

nie oczekuję zwartej wypowiedzi, a luźne podpowiedzi;) z góry dziękuję;)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T21:12:45+01:00
Polska nie była wręcz uznawana za godnego "sojusznika" w polityce terytorialnej. Nasze wyroby nie były exportowane na tak szeroką skalę jak dzisiaj .
Dołączenie do uni było niemal równie wielkim wydarzeniem co wstąpienie do nato
*Rynek pracy
Sprawa wybitnych polskich naukowców - prace stworzone przez nich tzn na podstawie polskich naukowców stworzono specjalny laser który zabija poprzez naświetlanie Ciałą <Polacy sa mądrzy>Podam Banalny argument że Polak potrafi - to uważają o nas obcokrajowcy - mamy opinie dobrch pracowników ;)
Poprzez wstąpienie do uni Daliśmy dać znać o sobie w sprawie niemieckich kamienic bądź terenów rzekomo nalerzących do niemiec

3 3 3
2010-02-09T21:13:30+01:00
Gdy Polska weszła do EU nastąpiło znaczące zwiększenie wiarygodności i zmniejszenie ryzyka inwestowania w stosunku do nowych członków Unii. Przed wg mnie Polska mogła być np. napadana, nie było strefy Shengen itp.
Zagrożeń jako takich to chyba nie ma, a szanse:
-inne narody moze sie beda chcialy uczyc Polskiego jezyka
-Polska może nawiązać bliższe stosunki z innymi panswtami czlownkowskimi
-Tarcze antyrakietowe ;)
-wzajemna pomoc :D
Myśle, że pomogłem
5 3 5