Odpowiedzi

2010-02-10T16:16:25+01:00
Najważniejsze: miłość io wiarę. Często zadajemy sobie pytanie: “Jaką rolę pełnią w życiu człowieka?”.
Wiara to przekonanie, pewność, że coś jest prawdziwe. Wiara pełni ważną rolę zarówno w życiu chrześcijanina jak i zwykłego, szarego człowieka. Chrześcijanin wierz w Boga, w Jego istnienie pomimo tego, że Go nie widzi. Jest przekonany o Jego wszechmocy, dobroci i miłosierdziu. Ma pewność, że zachowywanie Bożych Przykazań sprawi, że zostanie zbawiony. Ufa we wszystko co mówi Bóg w swoich pismach. To jest podstawą jego wiary. Ale wiara może być rozpatrywana nie tylko w sensie religijnym. Wierzymy, że kolejny dzień będzie szczęśliwy, że po nocy nastąpi dzień, jesteśmy przekonani o zmianie pór roku itp. Ufamy, że osiągniemy coś w życiu i nie musimy przy tym być wyznawcami jakiejś religii. Znane przysłowie mówi:”Wiara czyni cuda”- zgadzam się z tym całkowicie.
Miłość, druga z wartości, to głębokie przywiązanie do kogoś lub czegoś, to pragnienie dobra i szczęścia dla drugiej osoby. W życiu człowieka pełni jedną z najważniejszych ról. Z miłością spotykamy się już w dzieciństwie, kiedy to mama czule nas wychowuje, uczy wszystkiego, co potrzebne w życiu. Potem pierwsza miłość, zakochanie, zauroczenie. W końcu ta najprawdziwsza miłość, czyli małżeńska. Miłość zmienia ludzi na lepsze. Nie wyobrażam sobie świata bez niej. Ona sprawia, że wszystko prawidłowo funkcjonuje. Słuszność miał Phil Bosmans mówiąc: “(…) świat bez miłości byłby pustynią”. Świat przepełniony jest tym gorącym uczuciem. Ludzie pragną czytać i słuchać o miłości, ale wielu z nich nie miłuje bliźnich. W rezultacie na świecie są konflikty zbrojne, osierocone dzieci itp., a wszystko przez to, że ludzie nie chcą zrozumieć miłości.
W dzisiejszym świecie wiara i miłość pełnią najważniejsze role w życiu człowieka. Oznaczają pogodzenie się ze wszystkim, co istnieje. Te wartości uczą nas, że wszystko ma swój cel i sens. Uświadamiają nam, że życie szybko przemija i należy się z nim pogodzić, czas spędzony na ziemi wykorzystać w pełni.