1. Ukąszenie przez żmiję może być bardzo niebezpieczne. Napisz, jak należy się zachowywać, aby go uniknąć. Minimum 4 zdania.

2. Napisz, co zrobić w wypadku ukąszenia przez żmiję. Minimum 4 zdania.


Jeśli odpowiedzi będą miały mniej niż w/w zdań zgłaszam jako odpowiedź błędną!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T22:14:28+01:00
Chodzić do lasu, po łąkach itp. w obuwiu powyżej kostki i długich spodniach. Unikać chodzenia poza ściezkami; możemy nadepnąć przypadkiem węża. Chodząc, starajmy się lekko tupać, aby "odgonić" i przestraszyć węże. Jeśli pojawi się na ściezce, czekajmy aż przepełznie, lub spokojnie i cicho go omińmy. Starajmy się nie krzyczeć ani nie zachowywać się zbyt głośno, ponieważ to może rozdrażnić węże.

2. Przede wszystkim zachować spokój. Jeżeli jesteśmy sami, wezwijmy pomoc (telefon komórkowy, nawoływanie). Dobrze jest (na chwilę) mocno przewiązać kończynę sznurkiem lub kawałkiem materiału, aby jad tak szybko się nie rozprzestrzenił. Unikajmy przemieszczania się po ukąszeniu (ruch może spowodować szybsze rozprowadzanie sie jadu w ciele) a tym bardzej biegania czy gwałtownych ruchów kończyn. Dobrze jest usiąść (czekając na pomoc), zabezpieczając otoczenie, aby uniknąć ponownego ukąszenia (usiądźmy na np. na bluzie, poodgarniajmy z pobliża liście - węże rzadko pełzają po "gołym" gruncie). Jeżeli jesteśmy z inną osobą, może ona wziąć ugryzionego na ręce lub prowadzić w stronę najbliższego punktu medycznego.
Dobrze jest także wiedzieć, jaki wąż nas ukąsił (gatunek) lub zapamiętać, jak wyglądał.
Może to ułatwić lekarzom pracę przy podawaniu surowicy.
87 4 87
2010-02-09T22:19:28+01:00
1.Ukąszenie przez żmiję może być niebezpieczne ponieważ jej jad może sparaliżować na układ nerwowy. Aby uniknąć ukąszenia żmii należy zakładać długie obuwie do lasu i na łąki. Pamiętajmy jednak gdy zauważymy żmiję aby do niej nie podchodzić i nie drażnić jej ponieważ żmija nie atakuje bez powodu.
2.W wypadku ukąszenia przez żmiję należy szybko zwrócić się do lekarza który poda nam surowicę niezbędną po ukąszeniu żmii, gdybyśmy nie przyjęli surowicy moglibyśmy umrzeć.

Proszę :) Mam nadzieję, że pomogłam ;)
83 4 83