Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-09T22:53:42+01:00
Czym jest miłość? To pytanie dręczy każdego, zarówno zwykłych ludzi, jak i wielkich myślicieli i filozofów. W pełni zgadzam się ze stwierdzeniem Cezarego Michalskiego "Miłość w najwyższej formie jest darem dostrzegania drugiej osoby, dostrzegania jej wolności i jej cierpienia, darem gwarancji, że druga osoba istnieje naprawdę".
Moim zdaniem życie bez miłości byłoby niemożliwe. To uczucie jest częścią każdego człowieka. Jest niezwykłym stanem dla ludzkiego ciała i umysłu. Człowiek czuje się niezwykle, jesr rozweselony, szczęśliwy, nie przejmuje się drobnymi porażkami. Miłość charakteryzuje się obsesyjnymi myślami o drugiej ososbie, pragnieniem przebywania z nią, dostrzegania jej. Miłośc jest wtedy, gdy dwoje ludzi potrafi się doskonale zrozumieć nie wypowiedziawsze żadnego słowa, gdy wimy, że w drugiej osobiejest nasze schronienie, kiedy chcemy całym sobą żyć dla niej i gdy wzajemne realcje między dwojgiem ludzi opiera się na zrozumieniu, zaufaniiu i cierpliwości. Kiedy kochamy bliska nam osobę, próbujemy nie zauważać jej niedociągnięć, wad i złych zachowan i zwyczajów. Koncentrujemy się na niej w każdym stopniu. Staramy się byc zawsze przy niej, keidy tego potrzebuje, zrozumiec ją i pomóc. Może zawsze na nas polegać.
Podsumowując, miłość jest najważniejszym uczuciem w życiu człowieka. Bez wątpienia zgadzam się ze słowami Cezarego Michalskiego "Miłość w najwyższej formie jest darem dostrzegania drugiej osoby, dostrzegania jej wolności i jej cierpienia, darem gwarancji, że druga osoba istnieje naprawdę".
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T23:00:14+01:00
Każdy z nas w pewnym okresie życia zaczyna inaczej patrzeć na świat. Z dziecka myślącego tylko o przyjemnościach stajemy naprzeciw wielu problemów. Podążamy ścieżką niepowodzeń i ciągłych błędów aż w końcu odnajdujemy coś, co nagle zienia nasze życie. Momentalna przemiana nastaje, kiedy odnajdujemy w końcu coś, co daje nam szczęście. Lecz czym tak naprawdę jest miłość ??? Wg mnie irracjonalnym stanem uczuciowym, który sprawia że jesteśmy po prostu szczęśliwi. Wg innych jest to chemia bądź kwestia podświadomości. Dzisiaj opowiem Wam o trzech miłościach, którymi powinien kierować się niejeden młody człowiek. Każdemu z nas znana jest historia miłości Romea i Julii. Zakochanie od pierwszego wejrzenia. Tak najprościej można określić to co się wtedy wydarzyło. Bez pamiętna otchłań zauroczenia i niemalże całkowita wariacja na tle tej osoby. Jak skończyło się to dla nich ??? Smutkiem najbliższych, przez śmierć tych dwojga zakochanych młodych ludzi. Nasuwa się tu jeden wniosek: miłość jest piękna lecz należy umieć kochać. Jak wcześniej wspominałem tego magicznego uczucia nie da się wytłumaczyć, działa ponad nami, nie liczy się z rozumem lecz subtelnie podąża za głosem serca. W tym stanie emocjonalnym, które jest tak naprawdę okresowym stanem uniesienia, potrafimy dokonywać wielkich zmian. Jesteśmy w stanie lepiej się zachowywać, w tym wypadku nie chodzi mi o pozerstwo lecz o dawania z siebie czegoś i dążenie do samo doskonalenia. Kolejnym przykładem jest Antygona. Ofiara nieszczęśliwej miłości a raczej chorego ustroju państwa który panował w owym czasie. Jak, każdy wie z miłości do brata sprzeciwiła się królewskiemu prawu, ponieważ z całego serca kochała i miała respekt do swojej rodziny. W tym wypadku chciałbym wysnuć pewną refleksję. Większość z nas ma rodzinę lecz nie wzmacnia w niej więzi. Nie stara się poświęcać jej czasu i tak naprawdę są gorszymi egoistami niż niejeden z pozoru zły człowiek. Dawajmy z siebie dla innych tyle ile możemy. Jak mówi przysłowie: "Miarą bogactwa nie jest to co masz , lecz to czym dzielisz się z innymi" Moim trzecim i ostatnim przykładem będzie Braterska miłość. Każdy szanujący się polak powinien przeczytać książkę pt. "kamienie na Szaniec". Książka ta opowiada o dziejach młodzieńców w czasie wojny. Ci mężczyźni byli w stanie oddać za siebie życie byleby tylko uratować swojego bliskiego kompana. Te heroiczne czyny są tak naprawdę przykładem tego, jak powinien wyglądać prawdziwy przyjaciel i jaką cenę warto za nią zapłacić. Na zakończenie powiem tylko, że odnajdując miłość, odnajdujemy wewnętrzny spokój ducha. Pomimo przeciwności losu warto jest szukać tej jednej, jedynej...prawdziwej miłości!