Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T20:27:05+01:00
wiersz l. Staffa,,O nauczaniu cnoty,, przedstawia niezwykłą postać osoby mówiącej w wierszu. Jest to swego rodzaju nauczyciel opowiadający o tym w jaki sposób przekazuje swoja wiedzę i odczucia na temat cnoty swoim ucznia. Postać podmiotu lirycznego w tym wierszu często utożsamia się z samym jego autorem L. Staffem, co wynika zapewne z jego powszechnego i jakże znanego zamiłowania do cnoty.
Cnota wg l Staffa była dobrem najwyższym i niezwykle ja cenił. W wierszu mówił o niej jak o największym dobru i niesamowitej piękności. Właśnie takie myślenie o cnocie starał się przekazać swoim ucznia. By ta wiedzę przekazać swoim ucznia podmiot liryczny odwołuje się do dawnych tradycji które jak on uznawały cnote za dobro i piękno największe. Cnoty kture tak umiłował uw nauczyciel były miłością zarówno tą do rodziny, ukochanej osoby jak i wszystkich otaczajacych nas ludzi,szeroko pojętym dobrem dobrem, umiejętnościa cieszenia się zyciem w każdej jego chwili, nawed z drobnostek, potrafieniem obdarowywania innych ludzi uśmiechem i wszelaką pomoca oraz dobrze rozumiana checia niesienia dobra i szezenia go w oku siebie. Wrto zwrucić jeszcze uwage na postać samego nauczyciela ktury muwi o sobie jako o dobrym szczęśliwym i conotliwym człowieku troszczącego się o swoich uczniów. Oni to z kolei są osobami biednymi prostymi i niewykształconymi ale dobrze rozumiącymi nauczyciela. Gdy spojzymy na sylwetki nauczyciela jak i uczniuw i zobaczymy ich stosunek do siebie zobaczymy ze cnotą jest również szacunek doi innych ludzi.
Taki obraz cnoty jako najwyższego dobra przestawiony przez staffa oraz obraz samego siepie zawartego w postaci nauczyciela pokazuje prawdziwą wartość cnut i tego co daje życie zgodnie z nimi.tera zpowinno być dobrze;)) mam nadieje że tymrazem się przydałam;))