Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T11:24:09+01:00
Moim zdaniem główna postać "Opowieści wigilijnej" czyli Scrooge był postacią zarówno pozytywną jak i negatywną.
Negatywna postać tego bohatera pojawiła się na początku czytania powieści, był on w tedy ponurym skąpcem, nie chciał pomagać potrzebującym, nie ogrzewał w pracy, nie chciał dać podwyżki swojemu pracownikowi który w domu miał chorego syna.
Postać pozytywna pojawia się w środku czytania książki, a właściwie już pod koniec. Stało to się po wizycie trzech duchów.
Scrooge zmienił się ponieważ duch przyszłości zabrał go w przyszłe święta, w tedy zobaczył że ludzie cieszą się, bohater myślał że się cieszą że on przyszedł,okazało się że cieszą się z tego że on zmarł. Przestraszony starzec zapytał się czy da się tą zmienić, duch nic nie odpowiedział i zabrał go do domu.
Po powrocie Scrooge postanowił pomagać innym, wpłacił sporą ilość pieniędzy na starych, potrzebujących ludzi.
Moim zdaniem Scrooge był bardziej postacią pozytywną niż negatywną. On się bardzo zmienił na pozytywne po wizycie trzech duchów.
2010-02-10T11:30:15+01:00
Główna postać opowieści wigilijnej zaliczyłabym do pozytywnych. Mój wybór jest taki , ponieważ ta osoba pod koniec baśni zmienia sie na lepsze więc uczy nas, że nie powinniśmi być zgorzkniali i nie czułymi ludżmi. Musimy cieszyć się z życia i czerpać z niego jak najwięcej ponieważ nie znamy chwili kiedy je skończymy.
Pozdrawiam
Kareena :)) (Wskazane abyś dodała jeszcze coś od siebie :)