Odpowiedzi

2010-02-10T13:02:44+01:00
BUDUJ Z NAMI ELEKTROWNIE I ZARABIAJ NA SPRZEDAŻY PRĄDU!
Zastanawiasz się, jak dziś zainwestować własne środki? Bańka nieruchomości pękła, fundusze inwestycyjne rozczarowały, kursy walut szaleją a oprocentowanie lokat topnieje z tygodnia na tydzień … Czy wiesz w jaki sposób, w niepewnych czasach, osiągnąć ponadprzeciętny zwrot na zainwestowanym kapitale?

W KTÓRĄ STRONĘ ZMIERZA ŚWIAT?
Barack Obama, prezydent USA w swoim planie New Energy for America jako kierunek rozwoju energetyki wskazuje Odnawialne Źródła Energii. Program Repower America bije rekordy popularności. Jego założyciel Al Gore, noblista i były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, planuje w przeciągu najbliższych 10 lat zapewnić swojej ojczyźnie przejście w całości na Zieloną Energię.

Na terenie Uni Europejskiej obowiązuje dyrektywa z 23.01.2008 roku dotycząca promocji wykorzystania energii uzyskiwanej z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Dokument zawiera także postanowienia dotyczące Polski. W naszym kraju do roku 2020 15 proc. produkowanej energii musi być wytwarzana w OZE!

Warto również zwrócić uwagę na parytety przyznane innym krajom, które dla Szwecji zostały ustalone na poziomie 49 proc., dla Łotwy na poziomie 42 proc. a dla Finlandii wynoszą 38 proc. Dla UE rozwój energetyki opartej na odnawialnych źródłach stanowi jeden z priorytetów. Oznacza to, że w kolejnych latach również Polska może zostać zobligowana do produkcji tego rodzaju energii na jeszcze wyższym poziomie – porównywalnym do krajów skandynawskich!

NA CO MOŻE LICZYĆ INWESTOR?
Sieci energetyczne mają obowiązek przyłączenia Elektrowni wytwarzających energię z Odnawialnych Źródeł
Zakłady Energetyczne muszą skupić całą wyprodukowaną energię po ustalonej przez Urząd Regulacji Energetyki cenie
Za każdą wyprodukowaną ilość energii właściciel Elektrowni otrzymuje papier wartościowy notowany na Towarowej Giełdzie Energii – Świadectwo Pochodzenia Energii
Budowę elektrowni można finansować przy wsparciu środków unijnych – do 60% wartości inwestycji!
MAŁE ELEKTROWNIE WODNE
W jaki sposób ludzie zarabiają na Zielonej Energii? Budują farmy wiatrowe, stawiają piece na biomasę i agregaty na biogaz, inwestują w kolektory słoneczne, korzystają z energii geotermalnej oraz … budują Małe Elektrownie Wodne. Zastanawiasz się czy warto? Odpowiedź brzmi TAK!

Właściciele małych hydroelektrowni nie muszą się martwić o klientów i konkurencję. Zakłady energetyczne muszą odkupić każdą ilość prądu wytworzonego przez tego rodzaju siłownie po średniej cenie rynkowej. Ponadto, dzięki Świadectwom Pochodzenia Wytworzonej Energii, tzw. Zielonym Certyfikatom, właściciele Małych Elektrowni Wodnych dostają dziś za swój prąd dwa i pół razy więcej niż elektrownie węglowe. Jak wygląda ten biznes w praktyce?

Małe Elektrownie Wodne wykorzystują energię płynącej wody, są zlokalizowane przy spadkach rzek (jazy, zapory)
Nie zanieczyszczają środowiska i mogą być instalowane w licznych miejscach na małych ciekach wodnych.
Klasyfikowane na całym świecie jako Odnawialne Źródło Energii
Żywotność właściwie serwisowanej Małej Elektrowni Wodnej to ponad 100 lat!
Nie wymagają licznego personelu i mogą być sterowane zdalnie
Od momentu uzyskania wymaganych prawem pozwoleń, mogą być zaprojektowane i wybudowane w niecały rok
Zwrot z inwestycji po uwzględnieniu możliwych do uzyskania dotacji to 3-6 lat!
MEW SA NA GIEŁDZIE
Budujemy Grupę Energetyczną opartą o rozproszone geograficznie Małe Elektrownie Wodne. Do tego prostego i klasycznego modelu biznesu postanowiliśmy podejść w sposób innowacyjny. Z całą zbudowaną tu Społecznością ruszamy na rynek akcji NewConnect. W listopadzie zakończyliśmy subskrypcję na nasze akcje a w grudniu 2009 zadebiutujemy na Giełdzie!

Mamy dostęp do atrakcyjnych lokalizacji, wiedzę i umiejętności wyniesione z ponad 20 inwestycji w branży MEW i model biznesowy o bardzo dużym potencjale! Sam koszt budowy elektrowni jest wysoki, ale koszty eksploatacji i bieżących remontów nie przekraczają 10 procent przychodów rocznie. Tworzymy portfel atrakcyjnych lokalizacji, budujemy Małe Elektrownie Wodne i sprzedajemy prąd z Odnawialnego Źródła Energii!

1 2 1