Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T14:31:54+01:00
Sorrki ale tylko to znalazłam może się przyda :)

Zdrowaś Maryjo... Ona potrafi uzdrowić dusze ludzkie mocą Zbawczą swego Syna. Ona jest zdrowiem dla duszy i ciała, stąd tyle cudownych miejsc maryjnych na świecie.

W Lourdes wszystko zaczęło się w 1858 roku. Lourdes liczyło wtedy zaledwie 4 tyś mieszkańców i posiadało tylko 150 domów. Było miejscem zapomnianym i z rzadka odwiedzanym. Wiele osób żyło w ogromnym ubóstwie.

W takich realiach miały miejsce wydarzenia, które w przeciągu kilku lat zwróciły uwagę świata na to miejsce. Główną bohaterką tych wydarzeń była 14-to letnia Bernadetta Soubirous, córka zubożałego młynarza. To właśnie jej ukazała się 18 razy Matka Boska w przeciągu niespełna pół roku. Pierwsze objawienie zdarzyło się 11 lutego, ostatnie 16 lipca 1858 roku. Wszystkie z nich miały miejsce w otoczeniu Massabielle. Matka Boża miała białą sukienkę przepasaną niebieskim pasem, zaś w dłoniach trzymała różaniec. Jej życzeniem, jak przekazała Bernadetta było wybudowanie na skale ponad grotą kościoła. Chciała również, aby ludzie przychodzili w to miejsce z procesją wraz ze swoimi duchownymi.

25 lutego 1858 roku zgromadzeni w grocie zobaczyli, jak Bernadetta klęka i całuje ziemię. Wpadli w zdumienie: "co ona robi"? Dziewczynka ruszyła na kolanach w stronę rzeki, po czym zawróciła do groty. Schyliła się i wydrążyła dołek w suchej ziemi. Po chwili nabrała wody i podniosła do ust. "Idź do źródła, napij się z niego i obmyj się" - te słowa usłyszała Bernadetta od Wzniosłej Pani. Co roku miliony wiernych przybywających do Lourdes wypełniają polecenie Matki Bożej. Woda ze źródła ma charakter znaku. To nie ona uzdrawia, lecz Pan Bóg za wstawiennictwem Matki Najświętszej działa w człowieku, który z wiarą i nadzieją zanurza się w wodzie. Cierpiący z wiarą i nadzieją przyjmują Sakrament Namaszczenia Chorych. Wielu pielgrzymów odczuwa poprawę stanu zdrowia. Liczne serca otwierają się na przyjęcie Boga i ludzi. Grzesznicy przeżywają "uzdrowienie" duszy - nawrócenie
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T14:35:17+01:00
Boże, dziękujemy Ci za wszystkie łaski jakie na nas zsyłasz. Prosimy Cię, abyś umacniał w wierze wszystkich chorych, a także abyś pomógł im przezwyciężyć lęk przed śmiercią.
2 5 2