Czesc. Musze ulozyc dyktando z tymi słowami co sa podane na dole. Jest ok. 40 słów, ma byc minimum 30 słów. Tylko to dyktando musi byc sensowne. Pomozecie?
słowa:
kradzież, grabież bandaż, podróż, krzyż, garaż, murarz, piłkarz, pisarz, piekarz, lekarz, żołnierz, kusz, grzybiarz, malarz, cmentarz, stróż, straż, sklepikarz, witraż, weterynarz, mąż, bagaż, wąż, masaż, kucharz, rewanż, pęcherz, pancerz, pacierz, baraż, papież, talerz, reportaż, gulasz, alasz, ryż, zwierz, moździerz, montaż.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T15:02:42+01:00
W garażu, w którym kiedyś doszło do kradzieży stał stół. Na tym stole mąż sąsiadki położył talerz. Mąż ten miał chorego węża, którego wyleczył weteryniarz,sąsiad piekarza. Obok tego garażu sklepikarz sprzedawał w sklepie bandaże, moździerze i pancerze. Po kilku dniach na talerz żołnierz wlał trochę gulaszu z ryżem,ale potem to zeżarł. Na ścianie w garażu wisiał duży krzyż od papieża, który teraz jest na cmentarzu. Obok krzyża wisiał obraz,na którym malarz namalował lekarza,piłkarza i pisarza-trzech synów męża sąsiadki. Z drugiej strony krzyża był witraż ze zwierzem,który mówi pacierz. Jednak stróż nie upilnował tego garażu i wszystko ukradł złodziej, a o kradzieży był w telewizji reportaż.

Fajne zadanie:D