Odpowiedzi

2010-02-10T15:58:15+01:00
Marzenia w życiu człowieka odgrywają bardzo istotna role, ponieważ każdy z nas je posiada.Przejawiają się one wiara, która pozwalam mieć nadzieje na lepsze życie jaki również, ze nadejdą upragnione zmiany.Gdyby nie ta wiara to jakby nasze życie wyglądało? - byłoby szare, czysto realne przejawiałoby się racjonalnym myśleniem, a przecież człowiek potrzebuje odskoczni od realiów życia codziennego i ta wrażliwością wyłączenia, oderwania się od niego są marzenia.Zycie bez marzeń nie byłoby nieciekawe bo byłoby porostu niepełne.Bo gdyby nie te wyimaginowane ludzkie potrzeby, ludzie czuliby się tak jak w filmie, do którego został napisany z góry scenariusz w którym nie można nanieść poprawek. Wiara w marzenia rodzi się w nas już od najmłodszych lat.Najprostszym przykładem może być wiara w Św. Mikołaja, gdzie małe dzieci wierzą, ze spełni on ich marzenia o upragnionej zabawce.Tak jak w temacie pracy życie nie byłoby nieciekawe bez tej upragnionej zabawki, ale marzenia dają nam możliwość rozwoju, siebie, swoich horyzontów czyniąc życie ciekawszym. Każdy z nas
powinien potrafić docenić wartość życia,a marzenia stanowią dostatek do niego. Są jak przyprawa bez której potrawa nie byłaby ta sama potrawa.

A każdy człowiek ma tych marzeń nieskończenie wiele, lecz inni boja się ich istnienia w swoich głowach, bo dla nich to tylko jakieś banalne sytuacje, które nigdy nie będą miały miejsca.

Wydaje mi się, ze marzenia w dzisiejszym życiu są bardzo potrzebna gdyż nie można ich kupić. Są ponad wymiarowe lecz mogą stać się realne co czyni ich wartościowymi.

Moje zdanie najlepiej potwierdza słowa: "Marzenia są na wagę złota" dlatego warto mieć je i warto w nie wierzyć, ze się spełnia, ponieważ taka wiara nadaje sens ludzkiemu życiu.

4 2 4