PROSZE O POMOC!!!
Mam teraz na historii 2 wojne światową i nauczycielka zadała nam wypracowanie:
1. Ludzie ludziom zgotowali ten los. (trzeba napisać coś np. o polityce państw okupantów, ale nie tylko)
2.Na czym polegało człowieczeństwo w nieludzkich czasach wojny.

Do wyboru jeden z punktów. Tak na około strony A4 Nie z internetu !!
Daje najlepsza! Prosze o pomoc ! ;)

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T16:19:18+01:00
Człowiek zdaniem Nałkowskiej, po przekroczeniu pewnej granicy nie potrafi odróżniać Dobra od zła, stał się otępiały. Nie wzruszała go niedola innych ludzi, myślał tylko o sobie, jak przeżyć, jak przetrzymać straszliwą mękę. Ludzie w obozach nie bronili się, nie próbowali się buntować. Całkowicie poddali się losowi. Dzieci, małe nie potrafiące bronić się istotki, przyzwyczajały się do istniejącej sytuacji. W ich życie, a nawet w zabawę wkradł się gwałt i przemoc (zabawa w palenie żydów). Najstraszniejsze jest to, że Człowiek w obozie koncentracyjnym traktowany był gorzej od zwierzęcia - traktowany był jak rzecz. Próbowano wyciągnąć z niego jak najwięcej korzyści: musiał ciężko pracować aż do utraty wszystkich sił, później został spalony w krematorium. Po śmierci robiono z jego włosów prześcieradła, wyrywano złote Zęby, z tłuszczu produkowano Mydło, a skórą oprawiano książki itp.
Ludzie którzy przeżyli obóz, nie mogą mieć "czystych niewinnych serc", ponieważ tam wyzbyli się swoich idei, Wartości moralnych i uznali Nowe tj. gwałt, przemoc i Nienawiść do drugiego człowieka. Człowiek, któremu udało się przeżyć te ciężkie lata, musiał na nowo uczyć się nowych Wartości moralnych. Wiele młodych ludzi nie widziało żadnego sensu istnienia. Mimo swojego młodego wieku okazali się ludźmi starymi psychicznie, którzy niestety nie potrafili znaleźć swojego miejsca w życiu. Zaledwie dorastający Ludzie, zamiast bawić się, cieszyć się z życia, musieli dokonać wyboru między śmiercią a życiem. Wojna, Front to śmierć. Młodzi żołnierze pozostawali oddani sami sobie w walce, musieli liczyć tylko na własne siły. Wojna była wielką tragedią dla milionów ludzi.
Wielu ludzi zginęło niepotrzebnie. Najtragiczniejsze jest to że to właśnie Człowiek zabijał człowieka, że to "ludzie - ludziom zgotowali ten los".
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T16:43:48+01:00
1."to ludzie ludziom zgotowali ten los"
Polityka Niemiec wobec okupowanych krajów była bezlitosna.Na wielu terenach podbitych.Hitler prowadził wojnę totalną.Specjalne jednostki SS likwidowały Żydów,Cyganów,miejscową inteligencję,masowo wywoziły robotników na teren III Rzeszy.Hitler chciał w ten sposób zdobyć i przygotować przestrzeń życiową należną Niemcom.Bezlitośnie były eksploatowane zasoby gospodarcze terenów podbitych,a ich ludność skazywana na śmierć,głód,nędzę i poniewierkę.W czasie dramatycznych zmagań wojennych dopełnił się Holocaust(całopalenie).Zbrodniczy akt zagłady Żydów w okupowanej Europie.Prześladowanie narodu żydowskiego zapowiedziane już w MEIN KAMPF,rozpoczęły się po objęciu władzy przez Hitlera.W czasie wojny tworzono getta i zamknięte dzielnice Żydowski gdzie panował głód i choroby.Jednak najbardziej przerażającym czynem była masowa zagłada ludności prowadzona w gettach i obozach śmierci m.in w Auschwitz tam to właśnie nad bramą wejściową był cyniczny napis ARBEIT MACHT FREI to znaczy "praca czyni wolnym".Cyklon B tylko w Oświęcimiu w latach 1942r-1943r. zużyto około 20000kg tej śmiercionośnej substancji
Obozy zagłady były również w Bełżcu,Treblince,Sobibór.Sytuacja Żydów i Cyganów była zła ponieważ. Niemcy uważali ludność Żydowską za złych,pasożytniczych.W wojnie utraciło życie ponad 50 milionów ludzi,z czego 20 milionów stanowiły ofiary ludobójstwa i terroru.Niemal 35 mln sięgała liczba inwalidów wojennych.Trzeba również pamiętać o miejscach masowych egzekucji i przesłuchań.Miejsca masowych egzekucji to m.in Palmiry w Puszczy Kampinoskiej.Do miejsc szczególnie związanych z terrorem należą:więzienie na Pawiaku i siedziba gestapo na Alei Szucha w Warszawie,więzienie Montelupich w Krakowie i lubelski zamek.Na więźniach niemieckiego obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie dokonywano zbrodniczych eksperymentów medycznych.
Więc prawdziwe jest stwierdzenie "TO LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS".