Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Lexx
  • Początkujący
2010-02-10T16:06:11+01:00
Powieści „Krzyżacy” przedstawia wiele obyczajów, jakie panują wśród rycerzy.Są one niezbędne aby osiągnąć ideał owczesnego rycerza .
Ślubowanie – jest to obyczaj polegający na tym, ze rycerz wybiera sobie damę, czyli kobietę która wywarła na nim wrażenie. Rycerz ma bronić jej honoru w każdej sytuacji, sławić jej urodę, mądrość i wszelkie cnoty jakie dama ta posiada.

Kolejnym z obyczajów, jakie panowały wśród rycerstwa były pojedynki i turnieje. Odbywały się one zawsze według ścisle określonych zasad. Były to zawody rycerskie, walki na turniejach prowadzone było konno, pieszo, pojedynczo lub grupowo. Zwycięzcy turniejów cieszyli się uznaniem i sławą.
Podczas turniejów mogli pokazać swą dzielność, popisać się przed damami, zdobyć bogactwo i chwałę, ponieważ często zwycięzca zabierał od pokonanego jego własność- konia, zbroję, łupy wojenne.

Innym z panujących obyczajów rycerskich jest pasowanie na rycerza. Było to bardzo wzniosłe wydarzenie dla każdego młodego człowieka. Z chwilą pasowania bowiem, przechodził on w szranki braci rycerskiej, zdobywał wszelkie związane z tym honory i obowiązki
19 4 19