Odpowiedzi

2010-02-10T17:48:11+01:00
W dzisiejszych czasach ludzie koncentrują sięna zdobywaniu dóbr materialnych. W niektórych przypadkach moze tac sięto pułapką.
Kiedy za bardzo pragniemy byc bogatymi, zapominamy o życiu, które nas otacza. Stopniowo zaczynamy uważac, że modlitwa codzienna nie jest taka ważna. Nasstępnie człowiek zaslepiony chęcią zdobywania pieniędzy przestaje chodzic n a/Msze swiete. Najpierw nie idzie raz, potem drugi i tak zatacza się błędne kolo. Następnie nie widi potrzeby spotkania sięz Bogiem. Każde święto staje się dla niego przeżytkiem Przestaje obchodzic swieta kościelne. Zapomina o rodzinie . Wigilia to tlko dzień, który jest wolny od pracy, co na pewno spisuje cżłowieka na straty. Diabeł skutecznie nim manipuluje i nie czuje potrzeby pojednania sięz Bogiem. Znam przypadki, gdzie tacy ludzie nie byli u spowiddzi kilkadziesiat lat . Tracęwszystko, co było najważniejsze. Tak właśnie zatacza siębłędne koło.
Myślele , ze dzisiejsze czasy są niebezpieczne dla katolików jednakże mamy wolnąwolęi sumienie. Powinniśmy robic tak, ajk uczy na s Bóg.
1 5 1