Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T16:56:14+01:00
2 sportowe-Kraj
Suwałki rozbudują stadion za 23 mln zł
Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie) rozbuduje stadion piłkarski za 23 mln zł. Władze miejskie zaprezentowały w środę projekt planowanej inwestycji.

Lech Poznań zamierza domagać się od państwa polskiego wielomilionowego odszkodowania, jeśli będzie zmuszony rozstać się ze swym sponsorem strategicznym, firmą BetClick.

2 sportowe- świat
Manchester City pokonał w meczu 26. kolejki angielskiej Premier League zespół Boltonu Wanderers 2:0 (1:0). Podopieczni Roberto Manciniego przez pełne 90 minut kontrolowali przebieg spotkania.

Kobe Bryant nie zagrał w dwóch ostatnich meczach Los Angeles Lakers. Jego koledzy pokonali jednak na wyjeździe Portland Trail Blazers, a minionej nocy okazali się lepsi od San Antonio Spurs. To cenne zwycięstwa dla drużyny mistrzów NBA. Teraz wygląda jednak, że Bryant może opuścić też Mecz Gwiazd, który w najbliższą niedzielę rozegrany zostanie w Dallas.

polityczne

Był - w świecie dyplomacji - wizytówką nowej Polski, która się odrodziła w 1989 roku. Pierwszy minister spraw zagranicznych III RP prof. Krzysztof Skubiszewski zmarł w poniedziałek w Warszawie. Miał 83 lata.

Donald Tusk nie chce być prezydentem

Premier Donald Tusk podał, że nie będzie startował w wyborach prezydenckich.


Zwycięzcą wyborów według Centralnej Komisji Wyborczej jest Wiktor Janukowycz. Julia Tymoszenko przegrywa z nim o 3 punkty procentowe i zapowiada, że nie uzna tych wyników.


Irański rząd do 2010 r. chce sprywatyzować 80 proc. majątku państwa. Dzieje się to pod okiem prezydenta Ahmadinedżada, straszącego Iran zachodnim materializmem.


Gospodarka
PZU zwolni w tym roku co najmniej 2,3 tys. pracowników
Skala zwolnień może być jednak znacznie większa, łącznie prace może stracić nawet 5,2 tys. osób. Zwolnienia są zdaniem zarządu wynikiem restrukturyzacji niezbędnej do wprowadzenia spółki na giełdę

PKN Orlen chce zaskarżyć do KE państwowe Koleje Litewskie

PKN Orlen przygotowuje skargę do Komisji Europejskiej w Brukseli na państwowe Koleje Litewskie, które w 2008 r. rozebrały i zwlekają z odbudową części torów na trasie umożliwiającej krótszy i tańszy transport paliw z litewskiej spółki Orlen Lietuva na Łotwę.

Zewnętrzna bryła Stadionu Narodowego gotowa w wakacje

W przyszłym tygodniu z zakładów we Włoszech przyjadą pierwsze słupy dźwigające stalową konstrukcję Stadionu Narodowego. Ich montaż zacznie się w marcu. - W wakacje będzie gotowa zewnętrzna bryła stadionu, włącznie z biało-czerwoną plecionką na elewacji - zapowiada Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu.

Linie lotnicze w Polsce w ruchu regularnym przewiozły w zeszłym roku 16,1 mln pasażerów, o 9,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Przewozy lotnicze ratowały czartery, którymi poleciało o 3,5 proc. więcej pasażerów

społeczeństwo

ZNP chce, by przedszkola były finansowane z subwencji oświatowej. Rozpoczęto akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty w tej sprawie.

Przy sprzeciwie europosłów polskiej prawicy Parlament Europejski przyjął rezolucję o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn, w której opowiedział się m.in. za zapewnieniem łatwego dostępu kobiet do antykoncepcji i możliwości aborcji. - To sformułowanie nie budzi wśród Europejczyków prawie żadnych wątpliwości, tylko wśród skrajnej, sklerykalizowanej prawicy polskiej - stwierdziła eksposłanka SLD Joanna Senyszyn.


Druga tura wyborów prezydenckich na Ukrainie została sfałszowana na rzecz Wiktora Janukowycza - oświadczył Ołeksandr Turczynow, szef sztabu wyborczego rywalki Janukowycza, Julii Tymoszenko. Janukowycz, zwycięzca niedzielnych wyborów prezydenckich - według nieoficjalnych wyników głosowania - wezwał swą konkurentkę Julię Tymoszenko do ustąpienia ze stanowiska premiera i zwrócił się do rodaków już jako prezydent.

Przed komisją śledczą badającą domniemane naciski na służby dojdzie w końcu do konfrontacji Janusza Kaczmarka i Jerzego Engelkinga. To druga próba konfrontacji tych świadków przed komisją śledczą.