Zadanie 1: To był wyjątkowy dzień! Dlaczego? Zaraz wam opowiem...
Zadanie 2: Z którym bohaterem literackim wybrałbyś się najchętniej na wakacje.
Zadanie 3: Opowiedz historię, która mogła ci się przydarzyć podczas podróży po mitycznym świecie.
Zadanie 4: Dom to nie tylko cztery ściany. Opowiem wam o moim domu.
Zadanie 5: Napisz instrukcję obsługi latającej miotły.
Zadanie 6: Streść swój ulubiony film.
Zadanie 7: Napisz sprawozdanie z ubiegłorocznej wycieczki klasowej do Zakopanego.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T17:13:32+01:00
1. To był wyjątkowy dzień! Dlaczego? Zraz wam opowiem. Moja mama od rana krzątała się po kuchni, tata coś ukrywał, babcia z dziadkiem też dzwonili co chwilę. Zapytałem rodziców co się dzieje, a oni bez skrupułów odpowiadali: "Nic". Nie przyszło mi do głowy, żeby spojrzeć w kalendarz, a to byłoby rozwiązaniem zagadki! Wieczorem rodzice niecierpliwili się coraz bardziej, przyszli dziadkowie w odświętnych ubraniach i mówili nadal, że nic się nie dzieje. Kiedy już nie mogłem się powstrzymać poszedłem do salonu, a tam czekała na mnie niespodzianka! Mama trzymała tort, babcia prezenty, a dookoła stało pełno moich kolegów i koleżanek! Olśniło mnie, że dziś są moje urodziny! Byłem wniebowzięty za taką niespodziankę!

2. Moje wakacje nigdy jeszcze nie były żywe i pełne energii. Zawsze jeżdżę gdzieś z rodzicami, którzy są bardzo kategoryczni i nie pozwalają mi poszaleć, dlatego więc najchętniej na wakacje pojechałbym do Afryki ze Stasiem i Nel, aby przeżyć pełno pięknych i ekscytujących przygód.

3. Pewnego dnia gdy wszyscy w domu już spali wybrałem się na spacer po pobliskim lesie. Patrzyłem na drzewa i latające tam sowy, ale to nie było największą przygodą tej nocy. Gdy patrzyłem w gwiazdy zobaczyłem, że jedna bardzo ostro świeci, a po chwili szepcze do mnie: " (imię) chodź i poznaj świat jakiego jeszcze nikt nie widział." Uległem. Wyciągnąłem rękę i gwiazda wciągnęła mnie w otchłań, która zachwycała swoim wyglądem. Gwiazda miała swoje imię, mianowicie Carrior, była kobietą tak piękną jakiej jeszcze nikt nie widział. Carrior ostrzegła mnie, że nie przywiodła mnie tu dla cieszenia oczu pięknem tego miejca, wtedy właśnie z lewej strony zaatakował mnie wielki niebieski mob, Carrior szybkim ruchem swojego świetlnego miecza przebiła mu serce i powiedziała, że o tych stworach muszę powiedzieć wszystkim ludziom po czym poprosić ich o "Klucz Mórz", który przetrzymuje jakiś stary rybak mieszkający w Danii. Carrior w obawie, że tego nie zrobię powiedziała mi, że całe to zło zstąpi wtedy na naszą planetę. Po powrocie do domu opowiedziałem o tym rodzicom, którzy o dziwo mi uwierzyli i pomogli odnaleźć starego rybaka.

4. W moim domu wszystko jest takie znajome i ciepłe. Rodzice nie lubią jak coś jest oziębłe, dlatego mój dom pomalowany jest na wyraziste barwy, czerwony, żółty, niebieski. Lubię mój dom bo mogę się w nim wyciszyć i odnaleźć zawsze swój kąt.


5. Miotę najpierw trzeba zatankować na stacji kurzu, dopiero wtedy będzie można jej użyć. Miotłę bierze się w ręce i wkłada między nogi, potem naciska przycisk umieszczony na samym końcu urządzenia i wypowiada magiczne słowa:
"Miotło, która latać potrafisz jak nikt,
do nieba poleć w mig,
unieś mnie wysoko między drzewa,
a za uchem niech słowik mi zaśpiewa."
Wtedy miotła rusza. Steruje się nią mówiąc: szczotka-lewo, zmiotka-prawo, ściereczka-do tyłu, rózga- do przodu.


UWAGA! Czasem mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak upadek z dużej wysokości.


Przed użyciem należy skonsultować się z wiedźmą lub czarownicą, ponieważ miotła niewłaściwie stosowana może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu.
___________________________________________________________________
Dalej nie mam siły.
1 5 1