Napisz opis komputera ...)
cos w tym stylu :
Np. Komputer jest on w naszych czasach bardzo potrzebny gdyż w nim można zapisywać najprzeróżniejsze pliki oraz wiele rzeczy dowiadywać się z internetu. Komputer w stosunku do mnie jest mi bardzo pomocny w nauce i rozrywce . Uważam że to jest bardzo przydatne urządzenie.

ALE MUSI BYC 4 RAZY DŁUZSZE

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T16:53:34+01:00
Komputer jest on w naszych czasach bardzo potrzebny gdyż w nim można zapisywać najprzeróżniejsze pliki oraz wiele rzeczy dowiadywać się z internetu. Komputer w stosunku do mnie jest mi bardzo pomocny w nauce i rozrywce . Uważam że to jest bardzo przydatne urządzenie.Dzieki komputerowi mozemy sie wiele nauczyc i zapewnic sobie rozrywkę . W Polsce zdecydowana większość komputerów osobistych to konstrukcje różnych producentów oparte o procesor x86 i system operacyjny z serii Microsoft Windows lub Linux. Z powodów historycznych nazywane są pecetami ze względu na zgodność z IBM-PC. Poza tym są jeszcze komputery Mac firmy Apple (bardzo popularne w USA) oraz maszyny SPARC firm Sun Microsystems i Fujitsu.Wraz ze wzrostem mocy obliczeniowych komputerów osobistych stało się możliwe wykorzystanie ich w roli stacji roboczych i małych serwerów. Niska cena, jak i dostępność oprogramowania na licencjach FLOSS zachęciła niektórych do budowania na ich podstawie klastrów komputerowych. Dość popularne stały się też rozproszone obliczenia (na przykład w projektach typu [email protected]) oraz grid.
Typy komputerów osobistych
komputer stacjonarny – czyli komputer, którego raczej się nie przenosi tylko trzyma w jednym miejscu na stałe, zwykle na biurku (stąd angielska nazwa desktop – na biurko), składa się z co najmniej trzech zasadniczych elementów: jednostki centralnej, monitora i klawiatury
laptop (z ang. na kolanach, na podołku) – komputer przenośny, ze zintegrowaną klawiaturą i monitorem tworzącymi jedną całość, który po zamknięciu ma rozmiary zbliżone do dużego notatnika (i dlatego zwany też notebookiem); można z nim podróżować i używać go bez zewnętrznego źródła energii (do wyczerpania akumulatorów umieszczonych w obudowie)
palmtop (z ang. na dłoni) – komputer rozmiarami podobny do kalkulatora, używa się go trzymając w jednej dłoni, należy do kategorii urządzeń mobilnych

chciałas dlugie ;PP
16 3 16