Odpowiedzi

2009-10-11T15:12:44+02:00
Http://pl.shvoong.com/books/youth-novel/1623546-k%C5%82amczucha-charakterystyka-anieli-kowalik/ to na tej stronce jest
2009-10-11T15:40:59+02:00
Wygląd:
Drobna, czarnowłosa dziewczyna w okularach,czarne zywe oczy, iskrzące się zza grubych szkieł patrzyły z lekka rozbieżnie i z lekka ironicznie, Czarne włosy otaczały jej głowę i kończyły się krótkim , czarnym warkoczem. Policzki miała różowe, nos spory i zawadiacki, a wyraz jej ust wskazywał na temperament wybuchowy i daleki od łagodności, wygląda na kogoś, kto ma tak zwany charakterek.
Rodzina:
Tata Anieli jest rybakiem, właścicielem kutra.Mama Anieli zmarła, kiedy dziewczynka miał trzy lata.TAta Anieli nie ożenił się powtórnie, ale żył w bliskiej przyjaźni ze swoimi sąsiadami -panem Kurką. Młodsza córka pana Kurki , Kasia stała się najbliższą przyjaciółką Anieli, która była jedynaczką .
Cechy charakteru:
Aniela jest z pewnością bardzo inteligentna i błyskotliwa. Ale też zwylke uparta i zdecydowana-kiedy sobie coś postanowi , to musi to osiągnąć.Jest z natury optymistką-uważa, ze wszelkie jej zamieszania powiodą się, i nie bierze pod uwagę porażek. Niestety nie zwraca uwagi na uczucia innych i wielokrotnie, choć nieświadomie wyrządzała im krzywdę. Była mściwa:bezlitośnie potraktowała Pawełka,prowokując go do zjedzenia ogromnej ilości pączków.Stać ją jednak było tez na poświęcenie- oddała rolę Danusi. Z pewnością nie brakowało jej fantazji i odwagi: podjęcie pracy w domu państwa Nowackich było nie tylko zabawne , ale i odważne. Największa wada Anieli to skłonność do kłamstwa-kłamała często i właściwie nie widziała w tym nic złego.
Zainteresowania:
Przede wszystkim aktorstwo! To wielka pasja Anieli. O teatrze dziewczyna wiedziała bardzo dużo, nieustannie marzyła o wielkich rolach teatralnych.Nie bała się podjąc największych wyzwań.
Niestety nie wszyscy lubili Anielę. W swojej klasie nie była lubiana, bo po pierwsze nie zżyła się z klasą, a po drugie wszyscy uważali, że wykorzystuje zakochanego w niej Robrojka.
Nie była też zbytno lubiana przez resztę zespołu teatralnego -zazdroszczono jej taleknu, a dziewczęta stały się zazdrosne o uczucia Pawełka.
Osoby które szczerze lubiły Anielkę to : ciocia Lila,Robrojek<od pierwszego spotkania podkochiwał się w swojej sąsiadce z łąwki>Jurek Hajduk oraz Kasia czyli jej przyjaciółka.