1.jakie znaczenie miała śmierc jezusa w planie bożym ?
2. co znaczy ,że jezus jest odkupicielem człowieka ??
3.Od czego wybawił nas Jezus cheystus ?
4. skąd możemy wiedzieć ,że ejzus naprawde umarł
5. wymień dowody na prawdziwośc zmartwychwstania jezusa cheystusa
6.dlaczego wersja o wykradionymn ciele jest niewiarygodna ?
7. dlaczego opisy zmartwychwstania Jezus róznią się między sobą ?
8 jakie mamy dowody an ,że zmartwychwstanie jezusa było prawdziwe ?
9. dlaczego zmartwychwstanie jezusa jets najlepszym dowodem na jego boskie natury ?
10. co święty paweł chce powiedzieć w słowach"jeżeli crystus nie zmartwychwstał , daremna jest wasza wiara "? jakie są konsekwencje zmartwychwstania
a. dla niego '
b. dla nas
c. dla świata ?
11. gdzie etraz przebywa jezus chrystus zmartwychwstały ?
12. czym byłopby chrześcijaństwo gdyby Jezus nie zmartwychwstał ??

bardzo prosze o szybką odpowiedz :) będę wdzięczna :***

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T18:27:53+01:00
1. Pan Bóg chciał, by ludzie bardzo w niego wierzyli, ale by odkupić nas od grzechu musiał zesłać na świat swojego syna, by to on umarł za nasze grzechy. Dzięki temu ludzie zbliżyli się do Boga.
2.To znaczy, ze Jezus Chrystus "wykupi" (odkupił) nasze grzechy poprzez własną śmierć an krzyżu, tylko po to, żebyśmy my ludzie mogli wzmocnić wiarę.
3.Jezus Chrystus wybawił nad od grzechu.
4. Wiedzieć na pewno się nie dowiemy, powinniśmy po prostu w to wierzyć, ale są na to niejednoznaczne, to fakt, dowody.
5. NO po pierwsze istnieje wiele przesłań na temat jego śmierci. Dla nas chrześcijan najważniejsza powinna być Biblia, a jeżeli chodzi o rzeczy materialne, to głównym dowodem na zmartwychwstanie i śmierć Chrystusa jest całun turyński.
6.Ponieważ według wielu źródeł, możemy wnioskować, ze nikt nie miałby takiej potrzeby. Tak to głupie wyjaśnienie, no nam chrześcijanom oprócz wiary w słowa Biblii pozostaje także całun turyński ( wspominałam o tym wcześniej) No i mozemy przypuszczać iż kamienia grobowego po zasunięciu nic oprócz boskiej siły nie był w stanie przesunąć no i po ułożeniu szmat w grobowcu.
7. Opisy o zmartwychwstaniu Jezusa różnią się miedzy sobą, ponieważ każda z osób, która to przedstawiała patrzyła na to z innej perspektywy. Młodzieniec, który jako drugi wszedł do grobowca, patrzył na coś, w co do tej pory nie mógł uwierzyć. Apostołowie patrzyli na to, jak na rzecz oczywistą, bo wierzyli Jezusowi gdy opowiadał o życiu po śmierci, natomiast drobne sugestie Marii Magdaleny, no na to nei wiemy jak patrzeć. Wiele osób uznaje, ze byłą ona kochanką Jezusa, wiec patrzyła na te sytuację jak na powrót swojego mężczyzny, lub też po prostu w to uwierzyła i poniosły ją emocje. Jeżeli chodzi o różnorodność wyznań w odłamach religii katolickiej, jest to spowodowane, tym, że każdy z tych odłamów spogląda na Jezusa jako na kogoś innego. Niektórzy widza w nim Boga, inni syna Bożego, a jeszcze inni jako ostatniego Mesjasza, dlatego tak wiele jest przekazów na ten temat różniących się miedzy sobą.
8. No w sumie mamy tylko przekazy religijne i całun turyński, który nie świadczy o tym, że nastąpiło zmartwychwstanie, ale że Jezus istniał.
9. Zmartwychwstanie Jezusa jest dowodem na jego boską naturę ze względu na to, że on jako pierwszy i jedyny zmartwychwstał i wiedział o tym dużo wcześniej, wiedział po co został zesłany na ziemię.
10. Święty Paweł mówi nam, że jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, to nie potrzebnie w niego wierzymy. Tak wydawałoby się wszystkim. Jego słowa mają jednak dogłębne znaczenie. Chodzi mu o to, że jeżeli nie wierzymy w zmartwychwstanie, to tak jakbyśmy w nic nie wierzyli związanego z tą religią.
a) Dzięki zmartwychwstaniu Jezus odkupił cały świat od grzechów.
b) c) Jezus odkupił nas i cały świat od grzechu.
11. W Królestwie Niebieskim.
12. Chrześcijaństwo nadal by istniało, ale opierało by się tylko na przypuszczeniach. Teraz praktycznie też tak jest, ale mamy przekazania, że tak się stało, a nie że mogłoby się tak stać.
2 4 2