Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T18:02:48+01:00
Kopernik powiedział że, Kepler jak, a Newton dlaczego, Ziemia się kręci. - Tak mówi popularne przysłowie ludowe, czyli nie wiadomo co. - Inne przysłowie mówi, że Kopernik wstrzymał Słońce a ruszył Ziemię. Czyli mówi jeszcze mniej. Ale Einstein powiedział najmniej - że Kopernik zmienił tylko układ współrzędnych. Ale Einstein była kobietą.A jak było naprawdę. - Przede wszystkim nie chodzi o to, że Ziemia się kręci (obraca), chociaż się obraca (wokół swej osi), ale chodzi o to, że okrąża, po okręgu. A najogólniej mówiąc, Ptolemeusz powiedział że Ziemia tkwi nieruchomo w środku (w centrum) świata a cały świat (wszystkie "sfery") obraca się wokół niej, a Kopernik powiedział, że wokół Słońca - że Słońce jest pępkiem świata, wokół którego obraca się cały świat. Wszystkie gwiazdy stałe, takie światełka, przylepione do kryształowych sfer.Ptolemeusz i Kopernik różnili się także w szczegółach. Mianowicie Ptolemeusz mówił, że Śłońce krąży wokół Ziemi, a Kopernik mówił odwrotnie. To też nie jest prawdą. Bo owszem, Kopernik mówił, że Ziemia krąży wokół Słońca, po okręgu, i mniej więcej tak jest, ale Ptolemeusz tak prosto nie mógł powiedzieć - on musiał mówić, że Słońce krąży nie bezpośrednio wokół Ziemi, ale za pośrednictwem kilku kół, z których każde obraca się (jeżdzi) na drugim. I właśnie to było gorsze (bardziej skomplikowane) niż u Kopernika.Ale z inymi planetami Kopernik sobie tak prosto nie poradził, bo ich ruchy też musiał opisywać wielu pośredniczącymi kołami. A wzięło się to stąd, że ciała niebieskie nie krążą, wokół innych, po okręgach, ale obiegają je po elipsach. Ale to zauważył dopiero Kepler. A Newton to potwierdził, że tak wynika z grawitacji.

Jestem tego wlascicelka nie odpowiadam za spamy innych =D

pozdrawiam ;** buziaki ;**
5 3 5
2010-02-10T18:04:57+01:00
Kopernik odkrył że to planety krążą wokół słońca ;p Tak jak mówią przysłowia Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemie ;]
5 3 5
2010-02-10T18:06:26+01:00
Udowodnił, że to ziemia obraca się wokół słońca a nie na odwrót. Opisał on to w swoim dziele "Dzieło o obrotach sfer niebieskich" inaczej "Teoria Heliocentryczna".
Słynne przysłowie o nim: "Wstrzymał słońce ruszył ziemię polskie wydało go plemię" lub "Mikołaj Kopernik to stary piernik mieszkał w Toruniu i miał kuku na muniu" :P (To żart ale łatwo zapamiętać gdzie mieszkał)

Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam :) Pozdrawiam :)
8 4 8