Odpowiedzi

2010-02-10T18:33:33+01:00
Na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych niewielki kościół baptystyczny, the Montsweag Baptist Church, w Wiscasset w stanie Maine w USA przechodził kryzys - licząc 12 aktywnych członków z których których część chciała zamknąć kościół. Zmianę sytuacji wiąże się z modlitwami Ili Bean i Leany Grover które przez wiele lat modliły się o to, aby Bóg wzbudził w rejonie Wiscasset biblijnie wierzący kościół. Szczególną uwagę w swoich modlitwach poświęcały właśnie the Montsweag Baptist Church. Po ich śmierci pastorem tego kościoła został Carl H. Stevens którego uznaje się za odpowiedź na modlitwy tych kobiet. W przeciągu kilku lat obumierający kościół rozrósł się do 1000 osób. Według niektórych źródeł ilość wiernych Kościoła zwiększa się, zaś oni sami do dzisiaj dotarli do ponad 180 krajów na całym świecie, zaś kościoły założono w 60 z nich. W połowie lat osiemdziesiątych do Polski przybyła grupa misjonarzy z kościołów Greater Grace World Outreach z USA i Finlandii. Oficjalnie przebywali w naszym kraju jako studenci uczący się języka polskiego, nieoficjalnie zajmowali się działalnością misjonarską. Pomimo kontroli Służby Bezpieczeństwy udało im się założyć filię Kościoła, która została oficjalnie zarejestrowana w 1990 r. Obecnie nosi nazwę "Kościół Ewangeliczny Misja Łaski".
1 1 1
2010-02-10T18:36:59+01:00
Jezus powiedział "A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go” MAT. 16,15-16.18.

Pan Jezus docenił Św. Piota i nazwał go opoką czyli skałą. Czymś niezłomnym i niezniszczalnym. Mocny fundament utzrymuje potężną budowlę. I tak do dziś Głowa Stolicy Apostolskiej na wzór Św. Piotra utrzymuje Kościół w całości.